Folia ogrodowa jest niezbędna w niemal każdym ogrodzie. Zarówno tym przydomowym, jak i na działce. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie roślin przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym folia wpływa również na wzrost i rozwój roślin. Chroni również rośliny przed szkodnikami. Na rynku dostępne są różne folie ogrodowe. Warto wiedzieć jakie mają zastosowanie.

Ochrona roślin

Jak wspomniano, głównym zadaniem folii ogrodowych jest ochrona roślin. Co ważne, wykorzystanie folii ochronnej do ogrodu pozwala na zabezpieczenie niemal każdego gatunku roślin. Dlatego tak często folia stosowana jest do ochrony najbardziej delikatnych roślin i sadzonek. Na rynku dostępne są różne rodzaje folii. Dobrym rozwiązaniem jest perforowana folia ochronna do ogrodu. Przede wszystkim dlatego, iż jest łatwa w montażu, niezwykle wytrzymała, a także uniwersalna. Ważne jest jednak kiedy taka folia powinna zostać zastosowana. Najlepiej zaraz po posadzeniu roślin. Rozłożona powinna zostać bezpośrednio na grządkach. Dzięki temu zapewnia się roślinom nieco wyższą temperaturę oraz odpowiednią wilgotność powietrza.

Tunele ogrodowe

Folia ochronna do ogrodu ma również swoje zastosowanie przy budowanie tuneli ogrodowych. Głównym zadaniem tuneli ogrodowych jest przyspieszenie plonów roślin ciepłolubnych. Zastosowanie folii nie tych chroni rośliny, ale i tworzy dla roślin idealne warunki rozwoju. Dzieje się tak poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości światła słonecznego. Aby jednak było to możliwe konieczne jest zastosowanie takiej folii, która dostosowana będzie do konkretnego rodzaju uprawy.

Folie PCV

Ciekawym rodzajem folii ochronnych stosowanych w ogrodach jest folia PCV. Tego rodzaju folia ochronna świetnie nadaje się do zabezpieczenia upraw przed deszczem i wiatrem. Dodatkowo folie PCV charakteryzuje wysoka odporność na promieniowanie UV oraz niskie temperatury. Dzięki temu folie ochronne PCV mogą być stosowane przez cały rok. Warto podkreślić także to, że folia PCV może być wykorzystana do budowy szklarni. PCV może bowiem skutecznie zastąpić szkło.

Folia ochronna do ogrodu może mieć wiele zastosowań. To przede wszystkim ochrona upraw i roślin, ale także całych konstrukcji ogrodowych. Folię zastosować można do ochrony altanki, wiaty czy szklarni. Dlatego trudno jest dziś sobie wyobrazić jakikolwiek ogród czy działkę, na której nie jest wykorzystana folia ochronna. Tym bardziej, że oferta na rynku jest niezwykle szeroka. Pozwala zatem na dobór takiego rodzaju folii, który idealnie spełniać będzie oczekiwania i wymagania.

Folie ogrodowe możesz zakupić w sklepie obrzezeogrodowe.pl/folie