Doładowanie licznika przedpłatowego Energa to jedna z usług, jakie oferuje grupa energetyczna Energa. Polega ona na doładowaniu metodą pre-paid licznika na kartę, dzięki czemu unikniemy takich sytuacji, jak zadłużenie czy zapomnienie o opłaceniu faktury za prąd. Jest to szczególnie użyteczna usługa w przypadkach, kiedy ktoś zalega z opłatami za prąd lub często zapomina uregulować rachunki w terminie.

Jak wykonać doładowanie licznika przedpłatowego Energa?

Doładowanie licznika przedpłatowego Energa jest przede wszystkim łatwe i szybkie. Można to zrobić za pośrednictwem formularza na stronie internetowej z każdego miejsca na ziemi. Do wykonania transakcji wystarczy jedynie dostęp do Internetu oraz odpowiednie środki na koncie. Bardzo istotna zaleta licznika przedpłatowego jest to, że nie musimy jednorazowo wydawać dużej sumy na opłaty, ale możemy rozbić ja na kilka mniejszych.

Licznik przedpłatowy pozwala w wielu przypadkach na oszczędności. Jest to spowodowane większą kontrolą wydatków na prąd i znalezieniem odpowiednich możliwości ich ograniczenia. Posiadając licznik przedpłatowy możemy obserwować na co wydajemy najwięcej i ograniczyć używanie niepotrzebnych sprzętów elektrycznych. Dzięki stałej kontroli ilości prądu jaką aktualnie posiadamy nie narażamy się na możliwość odłączenia dostępu do prądu, ponieważ w każdej chwili możemy sprawdzić stan licznika oraz pozostałą ilość kWh.

Oprócz strony internetowej miejscem na doładowanie licznika przedpłatowego Energa mogą być punkty partnerskie. Aby skutecznie doładować licznik należy podać numer karty klienta, wybrać kwotę na jaką chcemy doładować licznik, a następnie wpisać otrzymany mailem lub SMS-em kod za pomocą klawiatury licznika.

Jakie są dodatkowe koszty posiadania licznika przedpłatowego?

Głównym kosztem z jakim trzeba się liczyć jest zakupienie urządzenie oraz zamówienie montażu. W zależności od opcji jaka nas interesuje licznik przedpłatowy kosztuje od 350 do 800 zł. Jest to opłata jednorazowa, ale dla wielu osób może to być dużym wydatkiem. Aby zamówić urządzenie należy złożyć wiosek o zainstalowanie licznika przedpłatowego, w którym musimy podać powód, dla którego decydujemy się na takie rozwiązanie.

Należy również pamiętać, aby każdorazowo dokładnie wpisywać kod, który otrzymaliśmy. Jest on jednorazowy, dodatkowo jest przypisany specjalnie dla naszego modelu urządzenia. Zamawiając odpowiedni dla nas pakiet powinniśmy więc dokładnie wpisać numer naszego licznika, aby system mógł przypisać mu prawidłowy kod.

Zalety, jakie przynosi doładowanie licznika przedpłatowego Energa

Jedną z największych zalet posiadania licznika przedpłatowego Energa jest kontrola nad wydatkami jakie każdego miesiąca przeznaczamy na energię elektryczną. Doładowanie licznika przedpłatowego Energa można wykonać z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy do tego urządzenie mobilne takie jak telefon komórkowy lub laptop oraz dostęp do Internetu. Usługa doładowania jest dostępna 24/7 oprócz wybranych dni, w których ma miejsce serwis techniczny platformy. O takich sytuacjach każdy użytkownik licznika przedpłatowego jest wcześniej informowany, aby mógł zaplanować kolejne doładowanie. Zakupienie doładowanie jest bardzo szybkie, najczęściej nie zajmuje więcej niż 5 minut.

Posiadanie licznika przedpłatowego Energa daje nam również możliwość wyboru jak dużo energii elektrycznej oraz na jaki czas chcemy kupić. Jest to bardzo dobry sposób oszczędności, szczególnie podczas wyjazdów wakacyjnych, kiedy nie korzystamy z energii elektrycznej i chcemy kupić jej tylko tyle ile potrzebujemy na czas naszej nieobecności.

Warto zastanowić się nad zamontowaniem licznika przedpłatowego, kiedy jesteśmy właścicielami mieszkania, które chcemy wynająć komuś z zewnątrz. Wówczas nie będziemy mieli problemu z nieopłaconymi przez najemców rachunkami za prąd. Wysokość wykupionych pakietów będzie równoważyła się w miesiącach, w których zużywamy mniej energii elektrycznej. Opcja przedpłaty pozwoli skutecznie zapobiec zadłużeniu oraz zapominaniu o płaceniu rachunków za energię elektryczną.