Musisz gruntownie wyremontować mieszkanie? Nie podobają Ci się już stare meble i niemodne ściany? Wolisz brać prysznic niż kąpać się w wannie? Przemyśl, czy nie lepiej kupić nowe mieszkanie niż wydawać duże pieniądze na remont. 

Ile wydamy na remont mieszkania?

Koszt związany z generalnym remontem zależy od tego ile pomieszczeń i w jakim stopniu wymagają odświeżenia. Musisz zastanowić się poważnie nad tym co planujesz zmienić i ustali orientacyjny kosztorys. Nie da się ukryć, że w starszym budownictwie remont to nie tylko wymiana mebli lub pomalowanie ścian. Często trzeba wymienić całe instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne lub ogrzewania. Koszt wzrasta, gdy montujemy nowe drzwi, okna. Może przyjdzie taka chwila, gdy w szale remontowym będziesz musiał się zastanowić czy meble, które wybrałeś, nie należy wymienić na tańsze, bo ich cena będzie przekraczała budżet. Trzeba uwzględnić przy kosztach również koszt zatrudnienia pracownika. Obliczono, że na gruntowny remont mieszkania o powierzchni około 60 metrów kwadratowych trzeba przeznaczyć od 120 000 do 150 000 zł. Można obniżyć koszt, gdy decydujemy się na mniej kosztowne materiały budowlane. Jednakże czy to dobre wyjście? Po 2-3 latach może okazać się, że zastosowana gładź na ścianach pęka, a panele są już doszczętnie porysowane i musisz znów przeprowadzić remont. W takiej sytuacji, pomocna może okazać się współpraca z Amaro Deweloper w Zielonej Górze, z siedzibą biura na ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 25A, gdzie zaczerpniesz więcej informacji na temat oferowanych przez firmę nieruchomości – i kto wie, może znajdziesz pośród nich tą wymarzoną dla siebie? Skontaktuj się z agentem i umów się na spotkanie już dziś.

Grunt, to przemyślane działanie

Jeżeli podejmiesz decyzję o remontowaniu mieszkania i przeliczysz, że wyjdzie Ci to korzystniej, pomyśl o organizacji. Gdy będzie odbywał się remont, najprawdopodobniej będzie trzeba wyprowadzić się do innego lokum. Jeśli Twoim mieszkaniem awaryjnym jest pokój hotelowy, podczas wakacji, pomyśl co z rzeczami, które chciałbyś zachować. Alternatywa to wykonywanie remontu “na raty”. Przykładowo, najpierw kuchnia, później łazienka, ale czy na pewno taka opcja będzie dla ciebie satysfakcjonująca? Taki remont może nie trwać krótko, prace będą się nawarstwiać, a bałagan nie będzie miał końca.

Inwestycje w Zielonej Górze Amaro Deweloper

Kupno nowego mieszkania czy remont – kiedy podjąć taką decyzję?

Jeżeli Twoja nieruchomość wymaga wiele kosztownych prac remontowych, czasem lepiej zdecydować się na zakup nowego lokum. Najlepszą opcją może okazać się wtedy wybór nowego mieszkania od dewelopera, które będziesz mógł wykończyć według swojego upodobania. W takim mieszkaniu można zacząć w całości planować wystrój wnętrza. Plusem jest to, że nie musisz się martwić wstawianiem nowych okien i drzwi wejściowych. Zastanów się, dlaczego Twoje mieszkanie przestało spełniać oczekiwania? Metraż? Usytuowanie okien? Mała kuchnia? Przeanalizuj to i znajdź takie, jakie odpowiada Twoim preferencjom. Pomocne na pewno będzie skorzystanie z usług dewelopera, lokalizacja na mapach Google – https://goo.gl/maps/wu5ki7EsfrXKG1kdA, ułatwi dojazd do siedziby firmy Amaro Deweloper Investment, zlokalizowanej na ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 25A w Zielonej Górze, z którą możesz się skontaktować pod numerem telefonu – 537 040 077 . W takim miejscu łatwiej Ci będzie rozplanować, jaki kolor mają mieć futryny, podłoga oraz czy kuchnia ma być przestrzenią połączoną z salonem. Wszystko zależy od Ciebie.

Dokładne planowanie kluczem do sukcesu

Niekiedy zakup nowego mieszkania opłaca się bardziej niż wykonanie kompleksowych prac remontowych w starej nieruchomości. Pomyśl o wszystkich za i przeciw i podejmij najodpowiedniejszą dla Ciebie decyzję. Nie bój się zmian, tylko od Ciebie i zasobności Twojego portfela zależy wygląd Twojego mieszkania.