Kołki firmy Rawlplug są stosowane podczas zamocowań i prac w drewnie. Bazują na bardzo dobrej jakości i atrakcyjnej cenie, co z pewnością spełni oczekiwania klienta. Czym odznaczają się specjalne kołki tego typu? Gdzie się przydadzą? Czy warto na nie postawić?

Zestawy bitów do wkrętarki

Solidne bity do wkrętarki Rawlplug odznaczają się niezawodnością i wyjątkową jakością. Każde z nich ma szereg cech, jakimi są:

  • wykonanie ze specjalnego stopu stali, co wpływa na wysoką żywotność,
  • dokładne frezowanie głowicy grotu,
  • efektowne zaprojektowanie, co niweluje ryzyko skręcenia dzięki efektowi Torsion,
  • proces technologiczny, jaki bazuje na obróbce termicznej, mającej na celu zwiększyć odporność mechaniczną bitów. 

Warto zauważyć, że pokrycie danych elementów powłoką antykorozyjną ma za zadanie zapobiegać powstawaniu rdzy i korodowaniu. 

Wiertła do ceramiki i betonu

Produkty Rawlplug są niezawodne i trwałe. Pozwalają na efektywne wiercenie zarówno w betonowych podłożach, jak i wykonanych z naturalnego kamienia lub cegły. Produkt posiada specjalną końcówkę, która wpływa na szybkie nawiercanie, natomiast głębokie osadzenie płytki widowej ma na celu powieszdnosić żywotność akcesoriów. Pamiętajmy o tym, że prawidłowe zaprojektowane żłobienia z pewnością przyspieszą cały proces. 

Rawlplug oferuje także przyrządy, jakie zastosujemy do bezudarowego wiercenia w ceramice. Okazuje się, że pozwalają one bezpiecznie wykonać pracę w gazobetonie, pustaku ceramicznym i cegle dziurawce. Użytkownik tworzy dzięki nim otwory o doskonałej kształcie, jednocześnie nie niszcząc wykończenia ścian. 

Zastosowanie kołków Rawlplug

Kołki rozporowe Rawlplug 4ALL i Rawlplug UNO są niezwykle wytrzymałymi elementami mocującymi. Ich zadaniem jest szybki i łatwy montaż w płytach gipsowo-kartonowych głównie:

  • półek i regałów,
  • grzejników,
  • wieszaków na ręczniki i odzież,
  • haków i uchwytów,
  • fotografii i obrazów.

Nowoczesne kołki są przeznaczone do instalacji, przy czym nie musimy martwić się koniecznością wstępnego nawiercania. W tym przypadku liczyć można na bardzo łatwy demontaż, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Producent oferuje karbowane końcówki, które znacznie ułatwiają wbijanie. Jeśli chodzi o inne udogodnienia, na uwagę zasługuje płaski kołnierz, jaki zapewnia zrównanie się z powierzchnią ściany. Rawlplug w ofercie posiada rozwiązania idealne do montażu w styropianach, wełnie, czy płytach gipsowo-kartonowych, jak i uniwersalne kołki ramowe, ślimakowe i rozporowe. Dobra jakość i atrakcyjna cena to cechy charakterystyczne producenta.