Donice Lechuza cechuje innowacyjność oraz najwyższa niemiecka jakość. Fenomen ich działania polega na tym, że posiadają system nawadniania, a konkretnie możliwość magazynowania wody w ich spodniej części oraz kanaliki wlewowe, za pomocą których woda przedostaje się do wnętrza. Tym sposobem systematycznie reguluje się samoczynnie poziom nawodnienia bryły korzeniowej. Oprócz roli funkcjonalnej, doniczki spełniają też funkcję dekoracyjną.

Doniczki Lechuza jako element dekoracyjny – do jakich wnętrz będą pasowały?

Projektanci, z których usług korzysta firma produkująca doniczki Lechuza dokłada wszelkich starań, aby podążać za światowymi trendami aranżacji wnętrz i kreować nowe. Doniczki te nadają się do:

  • domów/mieszkań nowoczesnych, urządzonych w stylu minimalistycznym
  • domów/mieszkań wykończonych klasycznie
  • ogrodów, tarasów
  • biur

Przykłady zastosowań doniczek Lechuza

Rodzajów jest tak wiele, że można je dopasować do każdej stylistyki pomieszczenia oraz w każdym przydomowym ogródku lub na balkonie.

Do domów nowoczesnych można zastosować np. Deltini czy Canto. Ich nietuzinkowy design ożywi wnętrze. Nowoczesne, minimalistycznie urządzone domy nie współgrają z ogromem detali, jednak jakimiś elementami należy udekorować wnętrze, aby było nie tylko piękne, ale i przytulne.

W przypadku domów o klasycznej aranżacji wnętrza nadają się np. donice Puro Color o strukturze plecionki lub Orchidea Color, której asymetryczny kształt świetnie współgra z klasycznymi meblami.

Do ogrodu, zwłaszcza nowoczesnego, warto zaopatrzyć się w donice Pila Color, których obły kształt oraz stonowana kolorystyka sprawią, że piękno roślin zostanie jeszcze bardziej wyeksponowane. Inną propozycją na taras czy do ogrodu może być np. donica Rondo.

Do biur przykładowo nadają się donice Havalo w klasycznych kolorach bieli, czerni i beżu. Dostępne są różne ich wysokości i średnice, dzięki czemu można stworzyć aranżację z wykorzystaniem różnych poziomów nasadzeń, co jeszcze uatrakcyjni pomieszczenie. Innymi przykładami mogą być Balconissima czy Balconera, szczególnie gdy pragniemy stworzyć kompozycję z kilku roślin.

Rodzajów doniczek Lechuza jest bardzo wiele, różnią się nie tylko kolorem, kształtem, ale i rozmiarem. Są opcje wysokie i wąskie lub szerokie i niskie, przy takiej różnorodności możemy dopasować je stylem do każdego wnętrza lub ogrodu.

Czy doniczki Lechuza można wykorzystać również w pokoju dziecięcym?

Firma wyszła naprzeciw  potrzebom urządzania też pięknych pokojów dziecięcych. Warto uczyć dzieci regularnej pielęgnacji roślin, ale jednocześnie doniczki, w których będą one rosły powinny być urocze, o żywej kolorystyce i dziecięcym wzornictwie. Przykładem takich doniczek są Lechuza OJO. Mają kształt główek postaci z PLAYMOBIL – już sam wzór przyniesie uśmiech na twarzy dzieci, a co dopiero, gdy uraczymy doniczkową główkę włosami z pędów roślin. Taka dekoracja to piękna ozdoba, a jednocześnie frajda dla dzieci ze zmieniających się fryzur doniczkowych postaci.