Obecnie trudno znaleźć osobę, która kupiła mieszkanie za gotówkę. Ceny mieszkań w Polsce są tak wysokie, że mało kto może pozwolić sobie na ich zakup bez zaciągania kredytu. Co więcej, kredyty hipoteczne opiewają często na naprawdę gigantyczne kwoty, a ich spłata zajmuje nierzadko nawet trzydzieści lat. W związku z tym w okresie kredytowania mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje mogące skutkować konieczności sprzedaży mieszkania. Czy możliwa jest sprzedaż mieszkania z kredytem?

Co może spowodować konieczność sprzedaży kupionego na kredyt mieszkania?

Sytuacji, które mogą wiązać się z koniecznością sprzedaży kupionego na kredyt mieszkania może być wiele. Do jednych z najczęstszych zalicza się utratę pracy, co wiąże się ze zmianą zdolności kredytowej. Często zdarza się, że kredytobiorca, który stracił pracę nie jest w stanie spłacać kolejnych rat. W efekcie jedynym rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie poważnych problemów jest sprzedaż mieszkania. Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji,Atrium nieruchomości to miejsce, w którym możesz uzyskać pomoc. Również zmiana planów życiowych może wiązać się z koniecznością sprzedaży mieszkania. Nierzadko na taki krok decydują się osoby, których blisko zachorował poważnie. Skup nieruchomości z kredytem https://atrium-nieruchomosci.pl/skup-nieruchomosci-z-kredytem/ to rozwiązanie, które dla większości kredytobiorców dostępne jest niemalże od ręki.

Na jaką kwotę można liczyć, decydując się na sprzedaż zadłużonej nieruchomości?

Oczywiście klientom zawsze zależy na tym, aby za sprzedawane mieszkanie otrzymać jak największą kwotę. Decydując się na skorzystanie z usług renomowanej firmy prowadzącej skup nieruchomości zadłużonych, można być pewnym, że poprzedzający transakcję proces wyceny zostanie przeprowadzony należycie. Za wycenę w dobrych firmach odpowiada zawsze wysokiej klasy fachowiec, który wie na co zwrócić uwagę, aby zaproponować klientowi uczciwą stawkę. Pod uwagę brana jest między innymi:

  • wielkość nieruchomości;
  • stan techniczny nieruchomości.