Blachodachówka modułowa to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Obecnie jest montowana na budynkach mieszkalnych i usługowych. Używa się jej również do renowacji zabytków. Ogromny wybór kolorów i kształtów pozwala dopasować ten typ pokrycia dachowego do każdej stylistyki. Poza walorami estetycznymi blachodachówka modułowa ma szereg innych zalet. Przeczytaj o nich więcej w poniższym tekście.

Czym jest blachodachówka modułowa?

Blachodachówka modułowa sprzedawana jest w formie niewielkich arkuszy – modułów. Składa się ona ze stalowego lub aluminiowego rdzenia, powleczonego warstwami ochronnymi. Powłoki zabezpieczają solidny wsad przed korozją, czynnikami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wymiary blachodachówki sprzedawanej w arkuszach są z góry określone przez producenta. To duże ułatwienie, ponieważ dekarz nie musi rozkładać wszystkich arkuszy i dopasowywać ich do siebie na placu budowy. Ponadto nietrudno obliczyć liczbę blachodachówek modułowych, która jest niezbędna do pokrycia danego dachu. Dzięki temu można ograniczyć straty materiału i liczbę odpadów, powstających w trakcie montażu. Wygląd blachodachówki modułowej imituje tradycyjną dachówkę ceramiczną lub przyjmuje nowoczesne formy, które świetnie wpasowują się w niebanalną, współczesną architekturę. 

Zalety blachodachówki modułowej

Inwestorzy coraz częściej wybierają blachodachówkę modułową, ponieważ zakup tego pokrycia jest bardzo opłacalny. Przy jej użyciu można stworzyć piękny i trwały dach, który zachowa bardzo dobry stan techniczny przez wiele lat. Najważniejsze zalety blachodachówki modułowej to:

  • prosty i szybki montaż;
  • niska cena materiału i prac dekarskich;
  • lekkość (pokrycie nie obciąża konstrukcji, zatem nie wymaga wzmocnienia więźby dachowej);
  • wiele kolorów i rodzajów wykończenia do wyboru (mat, połysk);
  • możliwość łatwego montażu na dachach wielospadowych;
  • wysoka sztywność, stabilność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne;
  • odporność na korozję, skrajne temperatury, substancje chemiczne, wilgoć, promieniowanie słoneczne;
  • wygoda transportu (bez problemu można przewieźć pokrycie na europaletach).

Blachodachówki modułowe zamówisz u producenta pokryć dachowych HANBUD. Na stronie firmy znajdziesz katalog wyróżniających się swoim wzornictwem produktów, które powstają w nowoczesnym parku maszynowym. Aby zakupić pokrycie, skontaktuj się z producentem lub odwiedź jeden z jego punktów sprzedaży.