Żuraw to istotne urządzenie dźwignicowe, które towarzyszy ludzkości od setek lat. Jego podstawowa funkcja jest wciąż taka sama, a zmienia się jedynie jego konstrukcja oraz wygląd. Czym charakteryzuje się żuraw dolnoobrotowy oraz gdzie znajduje zastosowanie?

Żuraw dolnoobrotowy -budowa i montaż

Żuraw budowlany to sprzęt składający się z kilku elementów. Do najważniejszych z nich należą: wysięgnik, obciążenie równoważące, kabina, rama oraz podstawa. Jeśli chodzi o żuraw dolnoobrotowy wieżowy, to urządzenie to charakteryzuje się tym, że mechanizm obrotu jest zamontowany na dole wieży i obraca się wraz z wysięgnikiem. Jego montaż odbywa się automatycznie za pomocą pilota. Wieża oraz wysięgnik żurawia dolnoobrotowego rozkładają się hydraulicznie lub liniowo. Jego instalacja jest o wiele bardziej ekonomiczna niż żurawia górno-obrotowego. Przestawianie go w inne miejsce nie wymaga przeprowadzania dodatkowych badań. Badania stanu technicznego tego sprzętu są bowiem przeprowadzane raz w roku, a nie każdorazowo przed montażem.

Żuraw dolnoobrotowy -urządzenie o szerokim zastosowaniu

We współczesnych czasach trudno wyobrazić sobie wykonywanie wielu prac na wysokościach bez użycia profesjonalnego sprzętu. Pośród wielu z nich można wymienić żurawie, które to służą do podnoszenia oraz przemieszczania ciężkich ładunków, zarówno w poziomie, jak i pionie. W zależności od modelu sprzęt ten może być zamontowany na lekkim lub ciężkim podwoziu ciężarowym. Jeśli chodzi o żurawie dolnoobrotowe, to tego typu urządzenia są transportowane ciągnikiem lub bezpośrednio na platformie niskopodwoziowej. Są one powszechnie wykorzystywane podczas realizacji różnorodnych inwestycji budowlanych, zwłaszcza podczas wznoszenia obiektów o znacznych rozmiarach.

Żuraw dolnoobrotowy pozwala nie tylko na prawidłowe, lecz także na terminowe wykonanie poszczególnych projektów budowlanych oraz zapewnia zachowanie bezpieczeństwa na placu budowy. Sprawdza się niezawodnie podczas:

  • podawania ładunków na budowie na wyższe kondygnacje budynków
  • budowy hal
  • budowy obiektów wielkowymiarowych
  • budowy domów jednorodzinnych

Urządzenia dźwignicowe są również z powodzeniem wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu oraz w leśnictwie.

Wynajem żurawia dolnoobrotowego

Zakup żurawia dolnoobotowego wiąże się z dużym kosztem. Jest to nieopłacalne, a zwłaszcza wtedy, gdy jest on potrzebny na krótki czas. Znacznie korzystniejszą opcją jest wynajem tego sprzętu. Oferta jest skierowana dla przedsiębiorstw budowlanych oraz deweloperskich. Ten wysokiej jakości sprzęt daje gwarancję szybkiego oraz sprawnego wykonania poszczególnych prac na budowie.

Stawiając na kompleksową obsługę klientów, firmy świadczące usługi w tym zakresie oferują wynajem żurawia dolnoobrotowego wraz z obsługą tej maszyny przez operatora. Usługi świadczone przez doświadczonego fachowca zawsze gwarantują profesjonalne, efektywne i bezpieczne wykorzystanie dźwigu oraz szybką realizację inwestycji.