To, jaki styl mebli kuchennych wybierzemy, ma fundamentalny wpływ na to, jak finalnie będzie wyglądać aranżacja nie tylko tego pomieszczenia, ale bardzo często również całego mieszkania. Jaki on będzie i w jakim stylu będzie utrzymana nasza kuchnia, zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Jakie kuchnie są aktualnie najmodniejsze? Jakie meble kuchenne kupujemy najchętniej? Tego dowiecie się z dalszej części tekstu.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru mebli kuchennych?

Styl mebli kuchennych powinien dobrze współgrać z całym zamysłem aranżacji nie tylko jednego pomieszczenia, ale dobrze wpasować się w pozostałym przestrzeń w domu lub mieszkania. Niezwykle ważne jest to, by wybrać takie rozwiązania, które nam się po prostu podobają, a nie kierować się wyłącznie modą. Nie ulega wątpliwości to, że oryginalny wygląd i estetyczne wykończenie kuchni jest jej ogromnym atutem, jednak powinniśmy pamiętać o tym, aby była ona również niezwykle użyteczna i funkcjonalna. Aktualnie dominuje kilka podstawowych i ponadczasowych rozwiązań, które od kilku sezonów królują w naszych kuchnia, a tym samym wiodą prym również wśród mebli kuchennych. Oto one.

Meble kuchenne w stylu klasycznym

Styl klasyczny jest niewątpliwie najbardziej uniwersalnym i chyba wciąż najbardziej popularnym, który możemy spotkać w naszych domach czy mieszkanie. Jest to styl, w których wpasowuje się każda grupa społeczna bez względu na wiek. Podstawową zaletą mebli kuchennych utrzymanych w stylu klasycznym jest dowolność kolorystyczna. Zatem dobór odpowiedniego koloru będzie zależny tylko i wyłącznie od domowników, co oznacza w praktyce, że gama kolorystyczna jest tutaj nieograniczona. Kuchnia w stylu klasycznym będzie doskonale prezentować się zarówno w jasnych, jakie ciemnych barwach. Ponadto do tego typu mebli możemy wybrać różnego rodzaju kolorowe dodatki i najróżniejsze detale.

Meble kuchenne w stylu skandynawskim

Ogromną popularnością cieszą się również meble kuchenne utrzymane w stylu skandynawskim. Takie rozwiązanie znajdzie wielu zwolenników, którzy cenią sobie czyste i jasne przestrzenie, a także stawiają na minimalizm. Meble kuchenne w stylu skandynawskim utrzymane będą właśnie w chłodnych kolorach. Z pewnością będą dominowały tutaj wiele, szarości oraz beże. Ponadto styl skandynawski wyróżnia się minimalną ilością dodatków przestrzenie takie są zazwyczaj monochromatyczne. Nie znajdziemy tutaj ostrych i jaskrawych kolorów, które ustąpiły miejsca jasnym i niemal sterylnym przestrzeniom. Jednak zaletą kuchni w stylu skandynawskim jest to, że wyróżnia ją niezwykła czystość. Wszystkie elementy wyposażenia są schowane w szafkach, dlatego to rozwiązanie nierzadko wybiera się w przestrzeniach, gdzie mamy łączony salon z kuchnią.

Meble kuchenne w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny króluje od wielu lat gości on również z powodzeniem w naszych kuchniach. Jeszcze do niedawna z tym nowoczesne kojarzą nam się tylko i wyłącznie z meblami na wysoki połysk. W kuchniach można było spotkać solidny i drewniane meble, które zabezpieczone były warstwą lakieru. Aktualnie wysoki połysk wciąż króluje, ale powoli ustępuje on również rozwiązaniem matowym. Meble kuchenne w stylu nowoczesnym coraz częściej pojawiają się nawet w czarnych barwach. Czarna matowa kuchnia dla niektórych może brzmieć groźnie, a wręcz niewyobrażalnie, jednak niewątpliwie będzie to hit najbliższych sezonów. Należy również pamiętać o tym, by nowoczesne meble oferowały praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, w których naprawdę wiele pomieścimy, a jednocześnie dostęp do różnych rzeczy nie będzie utrudniony.

Podsumowanie

Meble kuchenne, na które zdecydujemy się w naszym domu czy mieszkaniu, powinny spełniać nasze oczekiwania oraz wyróżniać się funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami. Aktualnie coraz częściej wybieramy po prostu takie rozwiązanie, które sprawdzą się w dłuższej perspektywie czasowej i remont kuchni tym samym nie będzie konieczny przez długie lata. Dlatego kluczowe są rozwiązania praktyczne i funkcjonalne, a nie jedynie chwilowa moda.