Wybór oszklenia przy budowie domu to jedna z kluczowych decyzji. Na szczęście minęły już czasy kiedy wybór był ograniczony i okna miały spełniać wyłącznie funkcje praktyczne. Obecnie na rynku mamy producentów, którzy tworzą profile okienne nie tylko doskonałe technicznie ale i pięknie uzupełniające bryłę domu i spełniające wymagania stawiane w nowoczesnym budownictwie.

Wybór oszklenia przy budowie domu to jedna z kluczowych decyzji. Na szczęście minęły już czasy kiedy wybór był ograniczony i okna miały spełniać wyłącznie funkcje praktyczne. Obecnie na rynku mamy producentów, którzy tworzą profile okienne nie tylko doskonałe technicznie ale i pięknie uzupełniające bryłę domu i spełniające wymagania stawiane w nowoczesnym budownictwie. 

Jeśli marzymy o nowoczesnym budynku i minimalistycznym wyglądzie to najlepszą opcją przy wyborze okien będą profile Elegant. Ich producent postarał się aby były wyjątkowo smukłe, minimalistyczne ale wyraziste w kształcie. 

Profile okienne Elegant powstają z PVC czyli polichlorku winylu. Wybór tego materiału nie jest przypadkowy. Charakteryzuje się wytrzymałością, odpornością i łatwością w formowaniu, co czyni go świetnym materiałem do produkcji profili okiennych.  Będzie to więc doskonała alternatywa dla popularnych okien aluminiowych ponieważ przy zachowaniu najlepszych właściwości PCV otrzymujemy także smukły wygląd jaki zapewniało do tej pory tylko aluminium. 

Profile Elegant zostały stworzone tak aby dzięki swojej minimalistycznej formie wpisać się w trendy w nowoczesnym budownictwie. Konstrukcja i potrójne szklenie daje możliwość tworzenia ogromnych przeszklonych powierzchni nawet do wysokości 2,5 metra. Nie będzie więc problemem stworzenie wnętrza w dowolnym stylu wg indywidualnej koncepcji. Dodatkowo zawiasy w oknach zostały ukryte tak, aby nie zaburzać perfekcyjnego wyglądu. Okna dostępne są w kilku stylach i aż 50 kolorach a także różnych wykończeniach i fakturach by sprostać różnorodnym wymaganiom. 

Profile Elegant to nie tylko zalety wizualne. To także świetnie dopracowany produkt od strony technicznej. Elegant to system okienny 76 mm z doskonałą wartością współczynnika przenikania ciepła Uf = 0,88 W/m²K. Oznacza to, że są to profile energooszczędne i doskonałe dla osób chcących stworzyć „dom pasywny”. 

Do ich produkcji wykorzystuje się włókno szklane, które połączone ze wzmocnieniem Forthex w ramie zewnętrznej zapewnia  doskonałe wartości izolacyjne. Ponadto włókna szklane sprawiają, że profile są mocne i wydajne przy zachowaniu smukłego designu. Te  wzmocnienia nie tylko zwiększają wytrzymałość okien ale i stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniami i spełniają wszelkie wymagania przepisów przeciwpożarowych. 

Profile PVC są również wiatro- i wodoszczelne. Pozwala to na zachowanie komfortu we wnętrzu przy każdych warunkach pogodowych i niemal całkowitą dźwiękoszczelność. Jeśli natomiast zależy Ci na optymalnym komforcie akustycznym, możesz wykorzystać szklenia szybami o różnych grubościach.

Profile PVC Elegant to produkt najwyższej jakości a więc trwały i wtrzymały. Nie podlega biodegradacji i nie traci swoich kształtów nawet w niesprzyjających warunkach zewnętrznych jak wilgoć i światło słoneczne. Co ważne są również łatwe w utrzymaniu ponieważ nie wymagają lakierowania, malowania ani innych zabezpieczeń. Do utrzymania w czystości wystarczy woda i delikatne środki czyszczące. 

Na koniec warto wspomnieć o bardzo istotnej w obecnych czasach kwestii. Producent profili Elegant jest największym podmiotem zajmującym się recyklingiem twardego PVC w krajach Beneluksu i wykorzystuje materiały z recyklingu przy produkcji nowych profili PVC. Profile okienne mogą być więc w 100% poddane recyklingowi. 

Jeśli szukasz producenta z wieloletnim doświadczeniem i potrzebujesz fachowej pomocy to firma Deceuninck  dysponuje siecią partnerów, do których możesz się zwrócić. Kontakt do przedstawicieli i więcej informacji o profilach znajdziesz na stronie https://elegant.deceuninck.com/pl/.