Jakość wody zależy od wielu czynników, inną jakość ma woda pobierana ze studni a inną woda z sieci wodociągowej. W przypadku pobierania wody ze studni warto przeprowadzić badania, które można zlecić stacji sanitarno-epidemiologicznej lub firmom zajmującym się sprzedażą i montażem filtrów do wody. Niezależnie od tego z jakiego źródła czerpana jest woda warto zainteresować się filtrami do wody odwróconej osmozy na cały dom, które doskonale oczyszczają wodę z wirusów, bakterii, zanieczyszczeń mechanicznych, ale także soli mineralnych.

Korzyści ze stosowania filtrów do wody

Stosowanie filtrów do wody w domach jednorodzinnych niesie za sobą szereg korzyści szczególnie w przypadku pobierania jej ze studni. Woda podczas procesu filtracji zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń mechanicznych, bakterii i wirusów i soli mineralnych co przyczynia się do zmiękczenia wody. Bardziej miękka woda pozytywnie wpłynie na żywotność sprzętu AGD, ponieważ na grzałkach i innych częściach, które mają kontakt z wodą będzie osadzało się mniej kamienia. Dodatkowo miękka woda sprawia, że możemy zużywać mniej detergentów, oraz pozytywnie wpływa na kondycję skóry i włosów.

Czym jest i jak działa filtr odwróconej osmozy?

Zasada działania filtrów odwróconej osmozy jest dość prosta,wszelkie zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie zostają zatrzymywane przez specjalną membranę, która przepuszcza tylko czyste cząsteczki wody. Zanieczyszczenia, wirusy, bakterie i minerały są zbyt duże, żeby przedostać się przez membranę, dlatego w tym sposobie filtracji otrzymuje się niesamowicie oczyszczoną wodę, co niesie za sobą także pewną wadę a mianowicie pozbawiona jest ona, ważnych składników mineralnych, dlatego warto zastosować filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem, żeby wzbogacić oczyszczoną wodę o takie składniki jak magnez i wapń. Jeżeli chcemy uzyskać bardzo miękką wodę na użytek zmywarki, pralki lub innego sprzętu AGD to filtr odwróconej osmozy warto zamontować właśnie w miejscu, gdzie woda jest pobierana przez wspomniane urządzenia.

Jaki filtr do wody wybrać?

Filtry do wody korzystające ze zjawiska odwróconej osmozy na rynku dostępne są już od ponad 20lat. Odwrócona osmoza nie jest nową technologią i jest powszechnie wykorzystywana przez producentów wody, coraz częściej zjawisko odwróconej osmozy docenia się także w domach jednorodzinnych, ponieważ w ten sposób można polepszyć jakość wody. Filtry odwróconej osmozy są zdecydowanie najlepsze, jeżeli chodzi o usuwanie z wody zanieczyszczeń, dlatego stają się popularne. Wielkość filtru powinna zostać dobrana przez profesjonalistę, który zajmuje się ich sprzedażą i montażem, ponieważ proces uzdatniania wody z wykorzystaniem odwróconej osmozy przebiega wolno, wydajność filtrów to kilka litrów na godzinę.

Czy warto wybrać filtr odwróconej osmozy do domu jednorodzinnego?

Zdecydowanie warto zainwestować w filtr odwróconej osmozy w domu jednorodzinnym. W ten sposób możemy zyskać czystą, pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń wodę. Należy jednak pamiętać, że jeżeli wody z filtra chcemy używać do celów spożywczych to należy wzbogacić ją o niezbędne minerały, dobierając do filtra odpowiedni mineralizator, ponieważ filtry odwróconej osmozy tak dokładnie oczyszczają wodę, że pozbawiona jest ona ważnych dla ludzkiego organizmu pierwiastków. Filtry do wody pozwalają cieszyć się czystą wodą, dłuższym bezawaryjnym funkcjonowaniem sprzętów AGD, a także sprawiają, że woda jest zdrowsza dla skóry i włosów.