Podczas urządzania przestrzeni sypialnej trzeba zadbać o wszystkie szczegóły. Dlaczego? Ponieważ często właśnie niuanse stanowią o funkcjonalności i komforcie. Producenci przekazują do naszej dyspozycji sporo interesujących produktów aranżacyjnych, które można dobrać pod kątem wykonania i kolorystyki. Szeroki asortyment czeka na nas również podczas wyboru odpowiedniego materaca do łóżka sypialnianego. Warto porównać dostępne oferty, gdyż materace różnią się między sobą nie tylko wymiarami, ale także rodzajem wypełnienia i stylem wykończenia.

Jaki materac sprężynowy wybrać?

Bezkonkurencyjne w kwestii komfortu są z pewnością materace sprężynowe. Aby zadbać o efektywny sen i satysfakcjonujący wypoczynek warto wybrać odpowiedni rodzaj materaca – dostosowany do wszystkich potrzeb i oczekiwań. Materace sprężynowe 160×200 dzięki swoim rozmiarom zapewniają wysoką elastyczność i sprężystość – dzięki temu nie tylko doskonale dopasowują się do ciała w trakcie snu, ale również zapewniają wysoką trwałość i użytkowanie na lata. Materac sprężynowy w najbardziej podstawowej wersji posiada także warstwy z pianki poliuretanowej, które odpowiadają za odpowiednią strukturę i stopień twardości. Co ważne – profesjonalny materac do spania powinien być także wyposażony w antyalergiczny pokrowiec. W sprzedaży dostępne są także materace w wymiarach: 80×200, 120×200, 140×200, 180×200, 200×200.

Dużą popularnością cieszą się materace sprężynowe z warstwą kokosową. Wkład kokosowy ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne – nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to doskonały wybór w kwestii higieny snu. Taki wariant będzie na pewno odpowiedni również dla alergików, którzy poszukują sprawdzonych i komfortowych rozwiązań. Mata kokosowa jest odporna na odkształcenia, gwarantuje również znakomitą cyrkulację powietrza i nie dopuszcza do zawilgocenia materaca. 

Dla osób z dolegliwościami bólowymi świetnym wyborem może się okazać materac sprężynowy z wkładem lateksowym. Pianka lateksowa stanowi stabilne podparcie dla kręgosłupa, co może skutkować zmniejszeniem dyskomfortu związanego z odczuwanym bólem, a co za tym idzie powodować większą wygodę i satysfakcję z wypoczynku. W sklepach oferowane są materace sprężynowe, które zawierają zarówno warstwę kokosową jak i lateksową – z pewnością warto na nie zwrócić uwagę.

Polecanym rodzajem materaca sprężynowego jest także produkt zawierający w swojej budowie specjalną piankę memory, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała podczas wypoczynku, minimalizując przy tym strefy nacisku. Takie materace zawierają także często warstwę kokosową.