Zastanawiasz się nad kupnem kabiny prysznicowej? Nie wiesz jaki model wybrać? W poniższym artykule znajdziesz wiele różnego rodzaju wskazówek, dzięki którym podejmiesz właściwą decyzję. Zapraszamy do lektury.

Właściwy kształt dla Twojej kabiny prysznicowej

Aby prysznic był funkcjonalny i w stu procentach spełniał swoje zadanie, powinien mieć odpowiedni kształt dopasowany do wielkości łazienki. Najbardziej uniwersalnym produktem jest prysznic narożny o podstawie kwadratu (w sklepach z armaturą znajdziesz także kabiny o podstawie prostokąta czy ćwiartki koła). Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w niewielkich, nieustawnych pomieszczeniach. Kolejnym pomysłem jest usytuowanie kabiny we wnęce – najpierw jednak należy ją odpowiednio wymierzyć, a następnie dopasować do niej kwadratowy brodzik.

Jeśli posiadasz dużą łazienkę, Twoje pole do popisu jest o wiele większe. Możesz wybrać kabinę prostokątną, kwadratową, okrągłą – wersję walk-in czy z klasycznym brodzikiem (płytkim lub głębokim).

Kabina prysznicowa – natryskowa i wielofunkcyjna

Aby wybrać odpowiednią kabinę prysznicową, powinieneś wiedzieć, że zasadniczo tego typu produkty dzieli się na:

Kabiny natryskowe można podzielić na kilka różnych modeli, w zależności od tego, gdzie należy je zamontować. Wyróżnia się kabiny natryskowe narożne (montowane w narożniku), kabiny natryskowe przy ścianie (zajmują więcej miejsca aniżeli te pierwsze), a także kabiny natryskowe wolnostojące (sprawdzą się przede wszystkim w dużych łazienkach).

  • Kabiny wielofunkcyjne

Kabiny wielofunkcyjne to produkty, które zazwyczaj mają na stałe zamontowany system hydromasażu. Sprawdzą się w łazience osób zażywających regularnie tego rodzaju zabiegów.

Kabina prysznicowa – dopasuj jej wymiary do powierzchni łazienki

Podczas wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej należy także zwrócić uwagę na jej wymiary. Powinny przede wszystkim pasować do powierzchni łazienki, a także umożliwić właściwe działanie armatury. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem okazują się kwadratowe kabiny prysznicowe – a konkretnie te o podstawie 90×90 cm. Jeśli posiadasz bardzo małą łazienkę, możesz zdecydować się także na kabinę o wymiarach 80×80 cm czy 70×70 cm. Innym rozwiązaniem dla niewielkich powierzchni jest wybór kabiny prostokątnej o wymiarach na przykład 70×90 cm.

Podsumowanie

Kabina prysznicowa to kluczowy element każdej łazienki – jeśli chcesz wiedzieć, jaka będzie odpowiednia do Twojego wnętrza, przeczytaj powyższy artykuł. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.