Zasilanie urządzeń elektrycznych powinno być przede wszystkim bezpieczne, a więc należy stawiać na wysoką jakość przedłużaczy oraz listew. Większość domowych urządzeń i sprzętów zasilana jest za pomocą gniazdka elektrycznego, a często okazuje się, że w danym pomieszczeniu jest ich za mało na podpięcie wszystkich urządzeń. Przedłużacze oraz listwy powinny cechować się przede wszystkim najwyższej jakości wykonaniem, oraz certyfikatem bezpieczeństwa, czyli mieć między innymi specjalne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. To szczególnie ważne w przypadku podpinania kilku urządzeń naraz, na przykład przy biurku. Coraz więcej osób pracujących oraz uczących się zdalnie, potrzebuje odpowiednio przygotować miejsce swojej pracy, w tym podłączyć monitory, ładowarki, klawiatury, myszki i inne urządzenia. Z tego względu konieczny jest zakup sprawdzonej listwy lub przedłużacza na biurko, który będzie przede wszystkim bezpieczny.

Przedłużacze na biurko – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze przedłużacza lub listwy najważniejszy jest certyfikat bezpieczeństwa, na który wpływa przede wszystkim specjalna obudowa (przedłużacze wyróżniające się certyfikatem można znaleźć na przedłużacze na biurko z ekorex.pl). Chroni ona przewody przed mechanicznymi uszkodzeniami. Zaprojektowana w taki sposób, by wpasowała się w najtrudniej dostępne miejsca. Z łatwością można ją dopasować do biurka, blatu czy innego miejsca, a rozmaite modele i konstrukcję elementów sprawiają, że przedłużacze zostają niezauważone.

  • Innym aspektem jest ilość gniazd, która zawsze powinna być większa niż ilość sprzętów, które aktualnie chcemy podłączyć. Często po jakimś czasie okazuje się, że brakuje nam dodatkowego gniazda przez konieczność podłączenia kolejnego monitora lub innego sprzętu.
  • Długość przewodu powinna być równie dostosowana do potrzeb, aby przedłużacz nie był zbyt długi, nie plątał się po nogami. Natomiast zbyt krótki przewód może prowadzić do uszkodzenia kabli.

Czym są zasilające listwy do komputera?

Jest to niezwykle przydatny element, który montowany jest pod blatem biurka, dzięki czemu jest całkowicie zamaskowany i nie musimy patrzeć na plątające się kable. Listwa przykręcana jest od spodu i pozwala na podpięcie dowolnej ilości sprzętów. Podobnie jak w przedłużaczu, wystarczy dobrać odpowiednią długość oraz podblatowych gniazdek z zabezpieczeniem do ilości sprzętów w naszym pomieszczeniu.

Przedłużacze i listwy na biurko – podsumowanie

Listwy zasilające oraz przedłużacze są często niezbędnym elementem wielu pomieszczeń, oraz biur. Pozwalają na podłączenie dodatkowych urządzeń i sprzętów zasilanych elektrycznie. W zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji można dobrać dopasowaną ilość, zabezpieczonych gniazd, długość przedłużacza, a także kolor, który wpasuje się w resztę pomieszczenia i sprawi, że będzie niezauważalne. Budując dom oraz wykańczając pokoje, często nie zdajemy sobie sprawy, w jakim miejscu będzie stać przykładowo biurko. Również ilość sprzętów, którą będziemy chcieli podłączyć, nie jest oczywista, dlatego rynek oferuje tak różnorodny wybór listew i przedłużaczy biurkowych.

Źródło zdjęć: freepik.com