Nie ulega wątpliwości, że wybór okien to jeden z najważniejszych aspektów podczas budowania domu lub kupowania mieszkania. Na rynku dostępne są okna wykonane z różnego rodzaju materiałów, co daje szerokie możliwości aranżacyjne, lecz z drugiej strony może utrudniać wybór optymalnego rozwiązania. Obecnie, często wybieraną opcją są okna PCV oraz okna aluminiowe.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, które wpisują się w potrzeby użytkowników o zróżnicownaych potrzebach. Jaki rodzaj okna wybrać, aby cieszyć się w pełni satysfakcjonującymi parametrami? Która opcja zapewni nam opowiednie wrażenia estetyczne? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Okna aluminiowe – odpowiednie dla domu?

Niezmienne od lat, okna aluminiowe stanowią pierwszy wybór architektów odpowiedzialnych za aranżację budynków użyteczności publicznej. Dlaczego? Ponieważ lekki, a zarazem bardzo sztywny materiał, jakim jest aluminium, sprawdza sie znakomicie w projektach wymagających dużych przeszkleń. Okna aluminiowe najczęściej spotkać można w biurowcach czy też hotelach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również w nowoczesnym domu. Warto jednak zaznaczyć, że w odróżnieniu od okien PCV, aluminium wykazuje gorsze parametry izolacyjności cieplnej. Jeśli jednak zależy Ci na odpowiednim doświetleniu wnętrz, a trwałość i bezpieczeństwo znajdują się wysoko na liście Twoich priorytetów, wybierz okna aluminiowe. Jest to rozwiązane, które okaże się nieocenione w przypadku tarasów i dużych, przesuwnych drzwi.

Okna PCV – sprawdzone rozwiązanie?

Z uwagi na przystępną cenę oraz nienaganne właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej, okna PCV stanowią częsty wybór użytkowników aranżujących swoje cztery kąty. Jeśli nie planujemy dużych przeszkleń, bez wątpienia okażą się one optymalnym wyborem w zakresie zastosowań domowych. Okna PCV stanowiące efekt pracy renomowanych producentów są bardzo wytrzymałe, odporne na korozje oraz nie odkształcają się w wyniku działania czynników atmosferycznych. Bez dwóch zdań, jest to rozwiązanie, które w doskonały sposób łączy satysfakcjonujące właściwości użytkowe oraz estetyczny wygląd. Jeśli dodamy do tego łatwość czyszczenia oraz możliwość zamówienia produktów w rozmaitej kolorystyce, śmiało możemy stwierdzić, że okna PCV od sprawdzonego dostawcy dostarczą nam wiele radości z codziennej eksploatacji.

Sprawdź wymagania projektu

Decyzja o wyborze konkretnego rodzaju okna powinna być poprzedzona rzetelną analizą wymagań projektowych oraz potrzebami domowników lub osób przebywających w danym obiekcie. Właściwości techniczne okien PCV oraz okien aluminiowych różnią się, a co za tym idzie – każde z rozwiązań pozwala na realizację rozmaitych koncepcji aranżacyjnych. Jeśli nie masz pewności, która opcja okaże się najlepsza w Twoim przypadku, koniecznie zasięgnij porady specjalisty. Współcześni producenci okien, tacy jak Awilux, chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i rekomendują rozwiązania o idealnie dopasowanym charakterze.