Ogrzewanie gazowe zazwyczaj kojarzy się z gazem ziemnym, niemniej należy pamiętać, że niejednokrotnie świetnie się tu sprawdza również i gaz z butli. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się z paru powodów – oto te najważniejsze.

Wygoda i dostępność

Klienci firmy Amerigas będącej jedną z czołowych firm w branży LPG cenią ogrzewanie gazowe z butli przede wszystkim za wygodę. Jest ono praktycznie bezobsługowe, a montażem całej instalacji zajmuje się dostawca gazu. Zbiornik o odpowiedniej wielkości można kupić lub wydzierżawić, przy czym druga opcja lepiej się sprawdza w praktyce głównie z uwagi na niższe koszty. Ogromną zaletą omawianego rozwiązania jest również jego dostępność. O ile w przypadku ogrzewania gazem ziemnym niezbędna jest stosowna infrastruktura, o tyle przy ogrzewaniu gazem z butli nie jest ona wymagana. Instalację da się założyć praktycznie wszędzie, co czyni ogrzewanie gazem płynnym znakomitą alternatywą dla ogrzewania gazem ziemnym.

Wysoka jakość paliwa

Kolejną przesłanką przemawiającą na korzyść ogrzewania gazem z butli jest wysoka jakość paliwa – warunek jest jednak taki, że musi ono pochodzić od sprawdzonego dostawcy. Gaz płynny odznacza się wysoką kalorycznością i dużą wydajnością, w związku z czym zawartość jednego zbiornika wystarcza na długo. Na potrzeby standardowego gospodarstwa domowego w Polsce zbiornik wystarczy napełnić dwa razy w roku. Poza tym gaz płynny jest czystym paliwem, które spala się prawie w całości. Jest zatem polecany osobom zainteresowanym ekologicznymi metodami ogrzewania. W procesie spalania gazu nie powstają szkodliwe dla środowiska substancje, jak ma to miejsce np. przy ogrzewaniu paliwami stałymi – węglem i innymi.

Funkcjonalność

Ogrzewanie gazowe jest bardzo funkcjonalne. Jeden zbiornik w zupełności wystarcza do zasilenia urządzeń gazowych takich jak kuchenka czy grill, a także do ogrzania pomieszczeń oraz podgrzania wody. Instalację można wyposażyć w nowoczesny kocioł grzewczy – w zakresie tego typu urządzeń jest obecnie spory wybór.