Odzież BHP jest niezbędna w wykonywaniu bezpiecznej i higienicznej pracy. Wśród popularnych produktów odzieżowych z zakresu BHP można wyróżnić między innymi: rękawice ochronne, bluzy z odblaskami, swetry ocieplane, polary z odblaskiem, kombinezony ochronne, uniformy medyczne, kurtki przeciwdeszczowe, spodnie wzmocnione na kolanach, fartuchy jednorazowe, ubrania trudnopalne.

Taką odzież charakteryzuje wysoka jakość wykonania. Z całą pewnością w pracy potrzebne są bezrękawniki i kamizelki robocze o właściwościach odblaskowych. Są one obecne przy pracach budowlanych i remontowych. Dzięki takiej odzieży pracownik nawet z dużej odległości jest dobrze widziany. Taka sytuacja pozwala zachować bezpieczeństwo na drodze. Dzięki temu nie powinno dojść do kolizji ani wypadku. Zaprojektowane są one najczęściej z poliestru. Występują one w żółtej i pomarańczowej barwie. Tego typu produkty do zadań bezpiecznej i higienicznej pracy są zgodne z normą EN471.

Ochrona głowy 

Wśród odzieży BHP można wyróżnić także akcesoria niezbędne do ochrony głowy. Wśród takich produktów znajdują się między innymi ochronne hełmy. Są one niezbędne przy pracach na wysokościach. Zabezpieczają one głowę przed upadkiem, a także przed spadającymi elementami na przykład kamieniami, gruzem. Warto zauważyć, iż hełmy oraz kaski najczęściej projektowane są z materiału typu ABS z więźbą tekstylną. Mają one na wyposażeniu również paski czteropunktowe, które pozwolą jeszcze bardziej dopasować ten element do obwodu głowy. Dzięki regulacji można być pewnym, iż kask dobrze będzie przylegał do głowy. Hełmy mogą posiadać na wyposażeniu elektroizolacyjne właściwości, dzięki czemu kask ochronny można stosować również podczas niebezpiecznych prac przy wysokich napięciach. Nadają się one do pracy poniżej 1000V prądu zmiennego. Można je również stosować do prac poniżej 1500V prądu stałego. Hełmy są wygodne w noszeniu, są lekkie ale i jednocześnie porządnie wykonane. Warto wiedzieć, iż są one przyjazne dla pracownika oraz co jest bardzo istotne zapewniają one długofalową ochronę głowy. Kaski ochronne muszą spełniać odpowiednie normy.

Ochrona rąk i dłoni dzięki specjalistycznej odzieży BHP

Specjalistyczna odzież BHP ma zapewnić pracownikom odpowiednio komfortową pracę. Istotną rolą w wielu pracach jest ochrona dłoni i rąk. Warto wiedzieć, iż rękawice mogą mieć przeznaczenie ochronne, spawalnicze bądź mogą służyć one do użytku jednorazowego. Jednorazowe rękawiczki są niezbędne w pracy lekarzy, pielęgniarek, położnych, kosmetyczek, fryzjerów. Mają one różne rozmiary, po wykonanej pracy wyrzuca się je w odpowiednie miejsce do odpadów. Z kolei rękawice służące do spawania posiadają wzmocnienie na przegubie ręki i palcach, co pozwala wykonywać komfortową i bezpieczną pracę. Kolejny rodzaj stanowią słuchawki ochronne czy rękawice ochronne, które potrzebne są przy pracach typowo manualnych. Mają one zastosowanie w wielu pracach na przykład w warsztatach, halach. Wygodnie się je zakłada i nie przeszkadzają w wykonywaniu zadań.