Zadbane otoczenie domu może być dużą zaletą posiadłości. Każdy z nas doceni bogactwo zieleni za oknem, lecz trudno nacieszyć oko rosnącymi w nieładzie krzewami. Sąsiedzi prawdopodobnie pomyślą to samo. Dlatego najwyższa pora wziąć sprawy w swoje ręce! Nożyce spalinowe STIHL pomogą utrzymać idealny, równo przycięty żywopłot, który nada naszemu otoczeniu harmonijności.

Nożyce spalinowe STIHL – dla amatorów i profesjonalistów

Mimo powszechnego przekonania, że ten rodzaj urządzeń to sprzęt przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów, nożyce spalinowe STIHL mają do zaoferowania coś dla każdego. Co prawda, modele stworzone z myślą o mniej zaawansowanych użytkownikach charakteryzują się mniejszą wydajnością i wytrzymałością na trudne warunki, lecz są one wystarczające, by zaspokoić najbardziej podstawowe oczekiwania. Łatwość ich obsługi z pewnością docenią wszyscy amatorzy ogrodnictwa czy też właściciele działek i domków jednorodzinnych.

Nożyce spalinowe STIHL sprawdzą się doskonale przy przycinaniu oraz modelowaniu iglaków, krzewów i drzew liściastych. Bez problemów powinny poradzić sobie nawet ze średniej wielkości zdrewniałymi gałązkami. To, co czyni je tak wygodnymi w stosowaniu to ich lekkość i nieograniczona możliwość działania w każdym miejscu. Nie wymagają one bowiem podłączenia do gniazdka ani naładowania akumulatora.

Dodatkową przewagą nożyc spalinowych STIHL nad ich odpowiednikami dedykowanymi dla profesjonalistów jest stosunkowo niska cena. Ten czynnik z pewnością będzie doceniony przez osoby, których potrzeby nie są aż tak zaawansowane.

Nie zapomnij o trawniku

Oczywiście, elegancko przystrzyżony żywopłot niewiele da, jeśli za nim będzie krył się zaniedbany, zarośnięty trawnik. Aby utrzymać piękno tego elementu, potrzebne są spore nakłady pracy, jednak jedną z najważniejszych – a tym samym podstawowych – czynności będzie koszenie. Do tego z kolei niezbędna jest dobra kosiarka. Być może ważniejsze nawet będą noże do kosiarek spalinowych i elektrycznych.

Noże do kosiarek są najważniejszym elementem tego urządzenia, gdyż to właśnie one tną trawę. Ich rola jest zatem kluczowa i dlatego ich jakość jest tak ważna. Nie mniej istotna będzie ich prawidłowa konserwacja z zaznaczeniem, że raz na jakiś czas trzeba je też całkowicie wymienić. Jeśli dołożymy starań o dopilnowanie tych zabiegów, będziemy mogli dłużej cieszyć się sprawnych sprzętem, a nasz trawnik pozostanie równo obcięty i nie będzie się strzępił.

Warto wiedzieć, że w tym miejscu nie jesteśmy ograniczeni tylko do produktów tego samego producenta, co sama kosiarka. W wielu przypadkach bardzo dobrze mogą sprawdzić się zamienniki innych firm. Trzeba jedynie zwrócić wówczas większą uwagę na rozmiary noży. Szczególnie ważna będzie średnica otworu wewnętrznego, która musi być dopasowana względem rozmiaru śruby napędowej. Jeśli zaś chodzi o rozstaw otworów bocznych, ich długość powinna odpowiadać długości tych właśnie elementów w oryginalnej części.  Należy zaznaczyć jednak, że w tym miejscu dopuszczalna jest różnica do 1 cm długości.