W latach 60 zakładano, że budynki z wielkiej płyty są rozwiązaniem tymczasowym, ich żywotność miała skończyć się po 70 latach. Instytut techniki Budowlanej przygotował raport, z którego wynika, że odpowiednia modernizacja, ocieplenie i odnowienie budynku mieszkalnego może zwiększyć jego żywotność o 120 lat! W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, na czym polega fachowe odnawianie budynków mieszkalnych.

Jak wygląda renowacja, odnawianie bloków mieszkalnych?

Renowacji budynku nie można niestety przeprowadzić powierzchownie, by uzyskać jak najlepsze rezultaty, należy podejść do tego zadania starannie. Ważne jest, by usunąć źródło problemu (brud, smog, sadza, grzyb), dopiero wtedy można przejść do malowania elewacji i jej impregnacji, dobrze jest używać do tego specjalistycznych narzędzi. Mycie i malowanie elewacji przez firmę Umyjemto polega właśnie na wykorzystywaniu fachowego sprzętu do sprzątania, pracownicy wykonują pracę za pomocą myjek ciśnieniowych. To obecnie jeden z lepszych sposobów na usuwanie brudu, razem z malowaniem pozwoli przedłużyć życie fasad o kilka lat.

Dziś opiszemy, jakie prace powinny zostać wykonany podczas modernizacji budynku, oraz przedstawimy inne usług, które można zlecić fachowcom przy myciu i malowaniu elewacji.

Usuwanie glonów i sadzy ze ścian budynku mieszkalnego

Jeśli odnawianie ścian budynków zostało podyktowane obecnością glonów lub innych wykwitów, to najpierw trzeba przystąpić do usuwania mikroorganizmów. Profesjonalna firma musi zastosować środki grzybobójcze oraz bakteriobójcze, które pozwolą rozprawić się z zielonym nalotem. Usuwanie grzyba lub glonów z fasady jest niezwykle istotne, ponieważ obecność tych mikroorganizmów może wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

Mycie elewacji budynków z wielkiej płyty

Po zastosowaniu środka grzybobójczego można przejść do mycia ściany budynku. Zabrudzenia likwiduje się samą wodą, bez użycia dodatkowych chemikaliów, potrzebny jest to tego tylko specjalistyczny sprzęt – myjka ciśnieniowa. Wytwarza ona duże ciśnienie, a cienko skierowany strumień wody z łatwością wybawia bru z tynku, to polecana metoda do wszystkich rodzajów elewacji, polecana jest w szczególności przy elewacjach typu baranach, które mają chropowatą strukturę.

Malowanie ścian budynków mieszkalnych

Kiedy budynek mieszkalny zostanie umyty, fachowcy mogą przystąpić do nakładania farby. Farba nakładana jest natryskowo, dzięki czemu nie trzeba się martwić o zaaplikowanie zbyt dużej ilości farby. Zupełnie jak przy myciu elewacji, malowanie natryskowe dobrze sprawdza się przy tynku strukturalnym, baranku gdzie dojście do mikro wgłębień może być kłopotliwe, gdybyśmy chcieli pomalować ścianę za pomocą pędzla lub wałka.

Usuwanie graffiti z elewacji

Profesjonalne firmy, które oferują mycie i malowanie elewacji, często w swojej ofercie posiadają także usługę usuwania graffiti. Z pomocą myjki ciśnieniowej fachowcy mogą usunąć akty wandalizmu ze ściany, a następnie zabezpieczyć ją powłoką antygraffiti, dzięki której następne próby wandalizmu będzie można łatwo usunąć już bez użycia specjalistycznego sprzętu.

Impregnacja elewacji bloku mieszkalnego

Budynek mieszkalny po odnowieniu można jeszcze zaimpregnować, wykorzystuje się do tego produktu na bazie żywic silikonowych, które chronią tynk przed pleśnią, porostami i innymi mikroorganizmami.