Modne i stylowe wiaty garażowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Eleganckie wiaty w dzisiejszych czasach spełniają nie tylko wymogi praktyczne, ale również dekoracyjne.

Jakie największe atuty?

Nowoczesne wiaty garażowe nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, dzięki czemu z ich dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Proste i funkcjonalne konstrukcje doskonale sprawdzą się nawet na bardzo niewielkich działkach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnego garażu. Wiaty garażowe nowoczesne są bardzo łatwe i szybkie w montażu/demontażu. Dla większości użytkowników największym atutem będą jednak walory ekonomiczne. Wiaty jak powszechnie wiadomo nie wymagają fundamentów, ścian, okien i drzwi, dlatego też można dzięki nim zaoszczędzić sporo gotówki.


Jakie wiaty wybrać?

W obecnym sezonie jest duża moda na naturalne materiały, dlatego też rekordy sprzedaży biją wiaty wykonane z wysokiej jakości drewna. Odpowiednio zabezpieczone drewno doskonale chroni auta przed śniegiem, deszczem i promieniami słonecznymi. Jest to doskonały wybór dla osób, które zwracają szczególną uwagę na ekologię. Coraz większą popularność zdobywają także specjalne panele, które do złudzenia imitują naturalne drewno. Dekoracyjne wiaty garażowe mogą okazać się najlepszą dekoracją posesji. Konstrukcja nośna może być wykonana także ze stali, która doskonałą łączy się z drewnem. Najlepszymi parametrami użytkowymi, może pochwalić się drewno sosnowe. Pamiętać należy jedynie o tym, aby porządnie zaimpregnować drewno, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale.


Jaki projekt wiat garażowych wybrać?

Drewno jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu producenci mogą zaproponować nawet bardzo nietypowe nowoczesne wiaty garażowe. W Internecie jest bardzo szeroki wybór kreatywnych wiat, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zaprojektować własną wiatę garażową, która idealnie pasować będzie do posesji.

Artykuł powstał w oparciu o treści publikowane na stronie Wiatex.pl – jednego z liderów w zakresie carportów, wiat, altan.