Jak mówią eksperci, mycie rąk jest jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie zachorowania i rozprzestrzeniania się chorób. Ten prosty nawyk jest szczególnie ważny w sezonie przeziębień i grypy. W tym celu można posłużyć się automatycznym dozownikiem do mydła, który jest bardzo praktyczny w użyciu, a jego użytkowanie jest  całkowicie higieniczne. Automatyczne dozowniki do mydła znajdują zastosowanie nie tylko w restauracjach i ogólnie w miejscach publicznych, ale także w domu. 

Zainstalowanie automatycznego dozownika do mydła jest świadomym wyborem, który świadczy o szczególnej dbałości o higienę własnej rodziny. Na rynku można znaleźć wiele modeli dozowników, a szczególnie praktycznym i higienicznym urządzeniem tego typu jest dozownik bezdotykowy.

Zalety automatycznych dozowników

  Bezdotykowe dozowniki do mydła są przeznaczone do dozowania określonej ilości mydła w płynie. Są one często stosowane w łazienkach w połączeniu z automatycznymi bateriami, zapewniają maksymalną higienę i pozwalają zoptymalizować zużycie mydła bez zbędnych odpadów.

Używanie bezdotykowego dozownika do mydła w firmie lub domu może pomóc wyeliminować zarazki, zaoszczędzić pieniądze i wydłużyć czas między kolejnymi uzupełnieniami. Dzięki szerokiej gamie modeli dostępnych na rynku z łatwością można nabyć taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Tego typu urządzenia stają się coraz bardziej popularne nie tylko w domach, ale też w hotelach, restauracjach i firmach na całym świecie.

Korzyści płynące ze stosowania dozowników do mydła

Korzystanie z dozownika do mydła ma wiele zalet, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się używać go w domu, czy w pracy. Zlew, gdzie używa się standardowych mydeł, nie tylko brudzi się podczas eksploatacji, ale jest również niehigieniczny. Niektórzy ludzie nie czują się komfortowo, używając kostki mydła, której używali inni. Natomiast dozownik utrzymuje w czystości łazienkę i zabija szkodliwe bakterie bez kontaktu z klasycznym mydłem. 

Poza tym dozowniki do mydła charakteryzują się dużą pojemnością, co oznacza, że wymagają niewielkiej obsługi. Nawet tygodniami nie trzeba będzie uzupełniać ich zawartości, a kostka mydła nie wystarcza na długo. Ponadto napełnianie dozowników nigdy nie zajmuje dużo czasu. Większość dozowników napełnia się poprzez otwarcie górnej części i wlanie detergentu, aż do osiągnięcia określonego poziomu.

Następną korzyścią wynikającą z posiadania dozownika do mydła jest fakt, że pozwala on na osiągnięcie znacznych oszczędności w eksploatacji poprzez wyeliminowanie odpadów. Ponieważ na rynku jest wiele rodzajów dozowników, zawsze możesz znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu. Należy również pamiętać, że oprócz szerokiej gamy tych urządzeń, znajdziemy również szeroki wybór mydeł w płynie i pianek do czyszczenia dostępnych w wielu kolorach i zapachach.          

Instalacja dozownika do mydła

Decydując się na zakup dozownika do mydła, trzeba zastanowić się, gdzie go zainstalować. Jeśli dozownik będzie zainstalowany w ciasnym miejscu, to należy wybrać kompaktowe, oszczędzające miejsce urządzenie, które zostało zaprojektowane specjalnie do małych łazienek. Gdy urządzenie będzie umieszczone nad nad zlewem, należy upewnić się, że zostanie dosyć przestrzeni między zlewem i dozownikiem tak, żeby był do niego łatwy dostęp. W tym wypadku zalecane jest pozostawienie co najmniej 15 centymetrów wolnego miejsca od podstawy urządzenia do zlewu.

Nabywając dozownik do mydła, należy zwrócić uwagę na to, by jego wielkość i jakość wykonania odpowiadała naszym oczekiwaniom. Istotny też jest sposób jego montażu i kolorystyka. W asortymencie można znaleźć dozowniki zarówno wolnostojące, jak i montowane na ścianie, o wielorakiej kolorystyce i nowoczesnym designie.