Zakup nowego mieszkania wiąże się z koniecznością uwzględnienia różnych przesłanek. Jednym z kluczowych czynników branych przy wyborze lokalu jest jego lokalizacja. Oto najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na nieruchomość w Szczecinie.

Atrakcyjne położenie atutem Szczecina

Szczecin jest stolicą i największym miastem województwa zachodniopomorskiego. Bliskość Morza Bałtyckiego daje wiele możliwości w zakresie aktywnego wypoczynku, a to dla wielu osób zainteresowanych ofertą dewelopera w Szczecinie ma niebagatelne znaczenie. Poza tym ze Szczecina łatwo się dostać zarówno do popularnych nadmorskich miejscowości, jak i do Niemiec.

Bogate życie kulturalne

Szczecin jest ważnym ośrodkiem nie tylko gospodarczym, ale także turystycznym i kulturalnym. Działa tu mnóstwo instytucji kulturalnych – kina, teatry, opera, operetka, muzea itp. Ponadto nie brakuje też zabytków – Szczecin jest miastem, które może się poszczycić długą i interesującą historią.

Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości

W Szczecinie zapotrzebowanie na mieszkania stale rośnie, co wynika m.in. z tego, że sporo osób przyjeżdża tu za pracą lub na studia. Sporą popularnością cieszy się również wynajem mieszkań dla turystów. Każdy deweloper w Szczecinie doskonale zna trendy i uważnie obserwuje rynek, dzięki czemu jest w stanie elastycznie dopasować ofertę do wymogów klientów. Nadal najbardziej poszukiwane są lokale w centrum, ale nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają mieszkania w innych częściach miastach. Przykładami atrakcyjnych lokalizacji są m.in. osiedla Panoramika i Nowe Warzymice. Realizujący te inwestycje deweloper w Szczecinie, firma Ronson, dostrzega ogromny potencjał w przedmieściach.

Wysoki poziom życia

Kolejnym powodem, dla którego warto sprawdzić ofertę dewelopera w Szczecinie, jest wysoki poziom życia w najważniejszym ośrodku województwa zachodniopomorskiego. Pod tym względem Szczecin nie odstaje od Warszawy czy Wrocławia, a w wielu obszarach jest nawet tańszy niż np. stolica kraju.