Mamy lato, a co za tym idzie coraz większą aktywność nas, naszych dzieci czy zwierząt na wolnym powietrzu. Niestety, sielankę przy wieczornym piwku na tarasie często przerywają komary. Od spacerów w lasach i parkach odstraszają natomiast groźne kleszcze. Czy jest sposób, by pozbyć się tych drażniących owadów?

Wiele osób w obawie o zdrowie swoje i najbliższych, ale też mając na myśli komfort życia zastanawia się jak pozbyć się owadów ze swojego podwórka. Na rynku znajdują się firmy, które profesjonalnie zajmują się tzw. dezynsekcją. Dla przykładu dezynsekcja Warszawa oferuje wszelkiego rodzaju metody pozbywania się kleszczy i komarów w tym metoda opryskowa i tzw. zamgławianie.

Co to w ogóle jest dezynsekcja?

Dezynsekcja to przede wszystkim walka z owadami uważanymi za szkodniki – zarówno biegającymi, jak i latającymi. Mogą to być zarówno uporczywe szkodniki domowe, np. prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, mole, komary, kleszcze czy muchy, jak i owady atakujące drewno lub np. pchły i wszy. Pod pojęciem dezynsekcji może też mieścić się usuwanie gniazd szerszeni i os. Proces tego typu obejmuje zwalczanie dorosłych osobników, a także ich larw, przez co jest dość złożony. Można wykonywać go zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w zakładach pracy, a także na otwartych terenach (np. opryski przeciw komarom). Do dezynsekcji wykorzystuje się specjalistyczne środki chemiczne i fizyczne, a także mechaniczne (np. wyłapywanie, wytrzepywanie) i biologiczne (polegające na wykorzystaniu innych organizmów, które są naturalnymi wrogami szkodników).

Ty też możesz skorzystać z dezynsekcji!

Firmy zajmujące się dezynsekcją zwykle obsługują zarówno osoby i działki prywatne, jak i duże zakłady pracy lub duże otwarte przestrzenie. Tego typu usługi zamawiają także wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, miasta i gminy. Oczywiście w zależności od wielkości terenu oraz używanych preparatów, różnić będzie się także cena tego typu usługi. Najlepiej więc najpierw zadzwonić lub napisać do firmy zajmującej się dezynsekcją, opisanie konkretnego przypadku i poprosić o wycenę naszego zlecenia.

Pozbądź się kleszczy lub komarów

Jak pokazuje doświadczenie usługi dezynsekcji są skuteczne i chronią nas i naszych najbliższych przez ukąszeniami, a tym samym ryzykiem zachorowania m.in. na boreliozę. Z jednej strony możemy próbować samodzielnie pozbyć się szkodników z naszego ogrodu, jednak nie mamy stuprocentowej pewności, że zrobimy to dobrze. Oddając nasz ogród w ręce profesjonalistów, możemy być spokojni o bezpieczne. spędzanie letnich wieczorów w naszym ogródku.