Remont i przeprowadzka to przedsięwzięcia wymagające bardzo dobrej organizacji. Jedna z najważniejszych kwestii, jakie się pojawiają przy tej okazji, dotyczy przechowania rzeczy. W tym zakresie pojawia się kilka rozwiązań, a wśród nich magazyny samoobsługowe.

Magazyn samoobsługowy – alternatywa dla piwnicy i garażu

Własny garaż lub komórka lokatorska, czyli po prostu piwnica, to ogromne udogodnienie – zarówno na co dzień, jak i w sytuacji, gdy ktoś przymierza się do remontu lub przeprowadzki. Nie każdy jednak ma dostęp do takich pomieszczeń i wówczas powstaje spory problem – zwłaszcza jeśli nie ma też opcji przewiezienia rzeczy do znajomych lub rodziny. W dużych miastach świetnym rozwiązaniem okazują się wtedy magazyny samoobsługowe, które doskonale sprawdzają się m.in. jako przechowalnia mebli. Warszawa to jeden z najważniejszych w Polsce ośrodków, gdzie taki magazyn można wynająć. Jest to usługa ciesząca się coraz większą popularnością.

Magazyn samoobsługowy – o czym pamiętać?

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba pamiętać o paru istotnych sprawach. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego lokalizację oraz wielkość, aby mieć pewność, że zmieści się w nim wszystko, co niezbędne. Kangu Self Storage wynajmuje magazyny o metrażu już od 1 m kw. – zarówno na krótki, jak i na długi termin, przy czym minimalny okres najmu to 14 dni. Formalności związane z najmem są załatwiane od ręki w biurze obsługi klienta – nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji magazynu online lub telefonicznie.

Magazyn samoobsługowy – jaki to koszt?

Opłaty za wynajem magazynów samoobsługowych nie są wysokie. Średnia stawka ogólnopolska plasuje się na poziomie ok. 100 zł netto za miesiąc. W Warszawie przeciętna opłata wynosi 80-130 zł – w zależności od lokalizacji i powierzchni boksu oraz długości najmu.

Magazyny samoobsługowe są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Są świetnie przystosowane do przechowania różnych rzeczy, choć nie wszystko można w nich trzymać – trzeba zapoznać się z regulaminem najmu.