Urządzanie niewielkiej przestrzeni zawsze bywa sporym wyzwaniem. Szczególnie, jeśli chcemy połączyć najnowsze trendy z funkcjonalnością. Salon z całą pewnością należy do jednego z najbardziej reprezentacyjnych części domu, bo to w nim zazwyczaj przyjmujemy gości, dlatego aranżując takie wnętrze musimy pamiętać o tym, żeby nie zabrakło w nim miejsca, w którym będziemy mogli w przyjemnej atmosferze biesiadować z przyjaciółmi. 

Ale w większości mieszkań o niewielkim metrażu, salon to nie tylko miejsce spotkań, lecz też sypialnia, miejsce do pracy czy zabawy z dziećmi. Zatem jak urządzić takie pomieszczenie, aby było nowoczesne, dostosowane do potrzeb, a przy tym żeby nie przytłaczało ilością mebli i innych niezbędnych przedmiotów?

Jedną z podstawowych zasad przy urządzaniu stosunkowo małego salonu jest to, żeby postawić na minimalizm. Doskonale w takim wnętrzu będzie prezentował się bardzo popularny w ostatnim czasie styl skandynawski. To co go charakteryzuje, to między innymi prostota, biel i szarość. Jasne kolory mają to do siebie, że optycznie powiększają, dzięki czemu wnętrze mimo małego metrażu wydaje się być bardziej przestronne. Wyposażając nowoczesny salon mnóstwo inspiracji i ciekawych propozycji oferuje nam sklep customform.co. Znajdziemy w nim zarówno sofy, łóżka, fotele, krzesła, oświetlenie, jak i meble takie jak regały czy konsole. Jeżeli szukamy regałów, które pomieszczą dużo książek, pamiątek i bibelotów, a przy tym będą nowoczesne i stylowe, to powinna zainteresować nas kolekcja Hyller. Te wykonane z metalu regały wyróżniają się wysoką jakością, precyzją wykonania i nowoczesnym designem. Dostępne są w różnych rozmiarach, co sprawia, że z łatwością dopasujemy idealny wymiar do swojego wnętrza.

Salon – miejsce spotkań i odpoczynku

Salon to dla niektórych synonim relaksu przed telewizorem czy odpoczynku z książką w ręku. W każdym z tych przypadków niezbędne jest wygodne siedzisko. Do wyboru mamy eleganckie sofy i narożniki. Jeśli zależy nam na tym, żeby pomieściły jak największą ilość osób podczas spotkania ze znajomymi czy przy okazji rodzinnej uroczystości, to doskonałym wyborem będą wygodne narożniki. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem stworzą przytulny klimat i zapewnią niebywałą wygodę. W zależności od potrzeb możemy postawić na narożnik w wersji podstawowej lub rozkładanej. A czego nie może zabraknąć przy narożniku bądź sofie? Stołu! W małych salonach świetnie sprawdzą się stoliki kawowe, które mają mniejsze wymiary niż tradycyjny stół. Dostępne są w wersji okrągłej, kwadratowej oraz prostokątnej, a przy tym mogą mieć klasyczną podstawę lub bardzo designerską, przypominającą geometryczną bryłę. Taki stolik z powodzeniem możemy wykorzystać też do tego, żeby postawić na nim laptopa i stworzyć sobie miejsce do home office. 

Rola oświetlenia w salonie

Aby można było mówić o w pełni funkcjonalnym salonie, to podczas jego urządzania musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Podstawą jest wisząca lampa, znajdująca się w centralnym miejscu pomieszczenia. Taka lampa powinna być wyposażona w żarówkę o dużej mocy, dzięki czemu będzie możliwe oświetlenie całego salonu, w którym nawet ciemną nocą zapanuje pożądana jasność. W sklepie customform.co dostaniemy nowoczesne lampy na jedną żarówkę, dwie, trzy, a nawet na jedenaście. Jednym słowem każdy znajdzie u nas taką lampę, która spełni jego wszystkie oczekiwania. Oprócz głównego oświetlenia w salonie powinny znaleźć się też dodatkowe źródła światła w postaci lampy ściennej lub podłogowej. Delikatne światło takiego oświetlenia pozwoli stworzyć wyjątkowy klimat oraz nastrój. Jeżeli chcemy, aby wnętrze było przytulne, to wybierając żarówkę powinniśmy sięgnąć po tę, która ma ciepłą barwę. 

Urządzanie niewielkiego salonu to wyzwanie, ale też duża frajda, którą daje ogromny wybór produktów. W naszym sklepie możesz kupić wszystko to, co jest niezbędne, aby salon był designerski, piękny i funkcjonalny. Wysokiej jakości produkty, ich trwałość, efektowność, a do tego atrakcyjne ceny składają się na gwarantowaną satysfakcję zakupu.