Szukasz pomysłów na ciekawe lampki nocne do sypialni? Już nie musisz! Najwspanialsze, wyjątkowe i oryginalne egzemplarze wykonasz samodzielnie! Wydaje Ci się, że to niemożliwe, bo nie masz talentu plastycznego, ani zmysłu technicznego? Nic bardziej mylnego! Sprawdź nasze pomysły i przekonaj się o tym.

Ciekawe lampki nocne do sypialni ze… słoika!

Aby w prosty sposób przygotować ciekawe lampki nocne, które wykorzystasz nawet w najmniejszej sypialni, wystarczy Ci kilka podstawowych, niedrogich elementów. Będą to:

  • słoik albo butelka, które posłużą jako klosz lampki;
  • farby do ceramiki albo inne ozdoby – jeśli zamierzasz po przygotowaniu lampy dodatkowo ją udekorować;
  • oprawa, czyli element instalacji, do którego wkręcisz żarówkę;
  • ozdobna żarówka najlepiej pasująca do stylu, w jakim urządzasz sypialnię.

Kiedy przygotujesz wszystkie materiały, możesz przystąpić do pracy. Zacznij od wycięcia w pokrywce słoika otworu dopasowanego do wielkości oprawki. Pamiętaj, że nie może on być zbyt duży, więc zanim zaczniesz wycinanie, dobrze zmierz oprawkę! Pracę wykonaj posługując się nożem segmentowym albo po prostu gwoździem i młotkiem. Ten pierwszy etap jest zarazem najtrudniejszym! Kiedy skończysz, pozostanie Ci już tylko włożyć oprawkę w przygotowany otwór i wkręcić żarówkę. Jeśli chcesz, możesz teraz jeszcze ozdobić swoją lampkę!

Industrialna lampka nocna do sypialni z puszki

Inny dobry pomysł to przygotowanie ciekawych lampek nocnych do sypialni z puszek po farbie, warzywach albo napojach. Takie lampki, które wyglądem przypominają reflektory, świetnie sprawdzą się w industrialnych i loftowych sypialniach. Co będzie Ci potrzebne, aby je wykonać? Przydadzą się:

  • puszka, która stanie się kloszem lampy;
  • papier ozdobny albo tapeta do dekoracji;
  • śruby;
  • oprawa;
  • drut;
  • narzędzia takie jak: pistolet do kleju na gorąco, wiertarko-wkrętarka, otwornica, kombinerki i nożyczki.

W denku puszki wywierć lub wytnij otwór wielkości oprawy – pamiętaj, że musi do niej idealnie pasować! Następnie wywierć 2 niewielkie otwory w ściankach puszki. Najlepiej umieścić je po przekątnej, ok. 3-4 cm od dna puszki – to do nich domontujesz potem podstawę lampy. Teraz wystarczy ozdobić klosz. Najprościej zrobić to, wycinając prostokątny kawałek papieru ozdobnego albo tapety i przyklejając go do puszki. Wybrany drut uformuj kombinerkami tak, aby powstała stabilna nóżka lampy. Na jego końcach zrób „oczka” (pętelki) i za pomocą śrub przymocuj nóżkę do wywierconych wcześniej otworów. Wkręć żarówkę, ustaw lampkę na szafce nocnej i gotowe!

Ciekawe lampy nie tylko do sypialni możesz łatwo przygotować samodzielnie! Takie rozwiązanie pozwoli Ci cieszyć się wyjątkowymi dodatkami, a jednocześnie poczuć dumę z własnego osiągnięcia. To jak – spróbujesz?