Urządzenie kuchni, salonu czy biura to przede wszystkim dopasowanie odpowiednich mebli. Są one niezbędne w przestrzeni prywatnej i publicznej. Ich dobór musi być dokładnie przemyślany, tylko wtedy będą ergonomiczne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Planując zagospodarowanie wybranej powierzchni, warto rozważyć dwie opcje – meble gotowe lub wykonywane na wymiar. Dowiedz się, które rozwiązanie jest korzystniejsze i dlaczego!

Meble na wymiar

Meble na wymiar pozwalają na urządzenie każdej przestrzeni, również takiej, która jest trudna do zagospodarowania. Są one doskonałym sposobem na stworzenie własnego, wyjątkowego wnętrza. Dają niemal nieograniczone możliwości pod względem wyboru frontów, faktur, uchwytów oraz kolorystyki. Zapewniają ułożenie poszczególnych elementów i sprzętów w sposób, który zapewnia ergonomię i komfort codziennego użytkowania.

Projektowanie mebli do konkretnej powierzchni pozwala na najlepsze jej wykorzystanie. Można bowiem dopasować wszystkie elementy do kształtu i wielkości pomieszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu można ukryć wszelkie mankamenty wnętrza, nierówności i krzywizny. Można w ten sposób sprawić, że mało funkcjonalne wnęki stają się niezwykle funkcjonalne. Szafki, komody i półki są wykonywane z myślą o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach użytkowników.

Gotowy zestaw mebli

Meble w gotowych zestawach są rozwiązaniem mniej kosztownym. Zwykle są one tańsze niż meble robione na wymiar, a co więcej są na ogół dostępne od ręki w sklepie. Są również prostsze w montażu i nie wymagają zatrudniania ekipy, która się tym zajmie. Łatwo je zdemontować, co ma znaczenie w przypadku np. przeprowadzki.

Jak wskazują specjaliści firmy Meblox, problemem może być dopasowanie gotowego zestawu do własnych upodobań i możliwości. W wielu przypadkach mogą nie pasować do danego wnętrza z uwagi na ustandaryzowane rozmiary poszczególnych elementów. Są one również dostane w kilku wybranych kolorach, które nie będą odpowiadały klientom. W przypadku kuchni czy łazienki może to być znaczący problem. Nie pozwoli on bowiem na optymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Skutkiem tego może być powstanie wielu nieestetycznych szpar i odchyleń, a także niedopasowany blat. Może to generować dodatkowe koszty związane z zamówieniem usług stolarza, który zniweluje wizualne niedociągnięcia.

Meble na wymiar umożliwiają realizację nawet skomplikowanego projektu od podstaw. Ich wyjątkową cechą jest to, że gwarantują uzyskanie niepowtarzalnego wnętrza. Klient ma ogromne możliwości w zakresie dopasowania go do własnych potrzeb.