Pierwsze wrażenie jest kluczowe, dlatego tak wiele osób przykłada do niego dużą wagę. Podobnie jak w przypadku naszego wyglądu, tak samo jest również w kwestii odwiedzanych przez nas firm i miejsc usługowych. Poza obsługą i personelem naszą uwagę zwraca także wystrój przestrzeni, jej wyposażenie i panujący klimat. Jednym z elementów, który buduje nasze pierwsze odczucie w wielu obiektach są lady recepcyjne.  

Wybór lady recepcyjnej – dlaczego ma znaczenie

Choć wydaje się, że wybór lady recepcyjnej nie różni się niczym od zakupu pozostałych elementów wyposażenia, należy mieć na względzie pierwsze wrażenie, jakie ten mebel wywołuje u odwiedzających dane miejsce Klientów. Stąd lada recepcyjna spełnia funkcję reprezentatywną, stając się swego rodzaju wizytówką jakości świadczonych usług czy proponowanych produktów. Jeśli mebel prezentuje się stylowo, jest zadbany i uporządkowany, wywołuje on pozytywne skojarzenia. Dodatkowo estetyczna przestrzeń budzi zaufanie i ułatwia komunikację.

Lady recepcyjne – wygoda i solidność

Odpowiednio wybrana lada recepcyjna poza nienaganną prezencją powinna spełniać także funkcję użytkową. Mebel ten ma bowiem duży wpływ na komfort pracowników, szczególnie przy pracy stojącej. Dlatego też powinien być dopasowany do wzrostu pracownika, a także spełniać wszelkie wymogi ergonomii pracy w zakresie przepisów BHP. Bardzo dobrze spisują się również lady recepcyjne, które mają możliwość personalizacji.

Zabudowa recepcji powinna być także wykonana z trwałych i odpornych na zniszczenie i eksploatacje materiałów. Powinny być one połączeniem funkcjonalności estetyki a jednocześnie wysokiej wytrzymałości, jest to bowiem inwestycja na długie lata. Solidne lady recepcyjne będą z pewnością dłużej cieszyć oko.

Jakie lady recepcyjne?

U wielu producentów mebli i wyposażenia biur i recepcji możesz zamówić wykonanie lady recepcyjnej według indywidualnego projektu. Jest to wyjątkowo wygodna opcja, ponieważ możesz wówczas wybrać kolorystykę, kształt i rozmiary ścianek recepcyjnych i zdecydować o liczbie tworzących je elementów. Większość firm oferuje bardzo zróżnicowany katalog produktów, jakimi są lady i biurka recepcyjne. Najnowszym trendem są awangardowe i nieszablonowe projekty, które są tworzone pod nowoczesne wnętrza i stanowią idealne dopełnienie konkretnej aranżacji. Poza modelami klasycznymi dużą popularnością cieszą się także lady minimalistyczne, kubistyczne czy futurystyczne. Mogą być one wyposażone w dodatkowy panel oświetleniowy LED, który potęguje nastrój danego miejsca.