Lakier należy rozcieńczyć spirytusem aby uzyskać piękną wersję lakierowania mebla, zwłaszcza w przypadku kiedy wcześniej był on już lakierowany, a my musimy go odnowić albo zakryć powstałe rysy. Do tego wyposaż się w cienki pędzelek, którym będziesz nanosić taki lakier wzdłuż powstałych przez użytkowanie rys. Ważne żeby twoje pociągnięcia pędzlem były krótkie. Koniec twojej pracy będzie widoczny na meblu – jeżeli pojawią się wybrzuszenia, będzie to znak, że lakieru już wystarczy.

Więcej informacji: https://dom-design.pl/

Innego rodzaju uszkodzenia pojawiają się na meblu woskowanym. Jest to lżejsze pokrycie drewna, które wymaga dwóch rzeczy: papieru ściernego z drobnym ścieraniem oraz olej lniany. Trzeba papier ścierny zamoczyć w oleju lnianym, w ten sposób wygładza się wosk na uszkodzonym meblu. Jeżeli woskowany mebel posiada głębsze rysy trzeba je czymś wypełnić, a w tym przypadku najlepiej sprawdza się szpachla do drewna. Drugim krokiem jest wzięcie drobnego papieru ściernego umoczonego w oleju lnianym i przetarcie szpachli w celu jej wygładzenia. Ma koniec trzeba cały mebel od nowa zawoskować. Przy meblu woskowanym to nie jest koniec pracy, ponieważ jak wosk będzie już twardy, należy go wypolerować pastą do powierzchni woskowanych. Wówczas mebel będzie lśnił i wyglądał jak nowy.

Więcej informacji: https://budowa-domow.net.pl/

Szuflady cieszą się odrębnym sposobem upiększania. Często w wyniku kładzenia do szuflady zbyt ciężkich rzeczy albo ich nadmiaru, dno szuflady pęka. Wówczas takie rozszczepienie dna szuflady da się podkleić od spodu paskiem sztywnego płótna. Płótno zawiera w sobie klej polioctanowinylowym dzięki czemu położone pod pęknięcie, powoduje jego sklejenie się i wzmocnienie.

Więcej informacji: https://dom-4you.pl/