Wycieraczki wewnętrzne są produkowane z innych tworzyw niż ich odpowiedniki przeznaczone do montażu przed wejściami do budynków. Pozwalają oczyścić obuwie w wilgoci i zabrudzeń, których nie usunęła z butów pierwsza strefa systemu czyszczącego. Dzięki nim podłogi w domu lub budynku publicznym lśnią czystością i nie ulegają mikrouszkodzeniom. Są także elementem dekoracyjnym, który dopełnia aranżację pomieszczeń.

Wewnętrzne wycieraczki tekstylne

Wycieraczki tekstylne świetnie osuszają obuwie oraz wychwytują z niego nawet najdrobniejsze zabrudzenia suche. Przeznaczone są do ochrony podłóg przed wejściem i w strefach cyrkulacyjnych wyłącznie we wnętrzach budynków. Ich niepalne podłoże ma właściwości antypoślizgowe, zatem świetnie zastępują tradycyjne wycieraczki gumowe, w przeciwieństwie do których odznaczają się elegancją i stylowym wyglądem. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do aranżacji wnętrz. Wycieraczki tekstylne mogą być umieszczone bezpośrednio na podłodze bez konieczności przeprowadzenia robót remontowych w celu zabudowania ich w posadzce. Są w pełni stabilne, nie przesuwają się i w znacznym stopniu minimalizują ryzyko poślizgnięcia się przechodniów. Upadki na mokrej podłodze stanowią prawie 30% przyczyn obrażeń w miejscu pracy, zatem warto korzystać z wycieraczek wewnętrznych, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom.

Czy warto stosować wycieraczki kokosowe?

Wycieraczki kokosowe z naturalnego surowca stanowią alternatywę dla mat tekstylnych. Wyróżniają się oryginalnym wyglądem, doskonałą chłonnością wilgoci i bardzo dobrym efektem czyszczącym. Usuwają z obuwia kurz, piasek i błoto oraz zabezpieczają podłogi przed rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń. Cechują się także wytrzymałością, a ich winylowy podkład zapewnia im właściwości antypoślizgowe. Pasują zarówno do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Estetyczne i funkcjonalne maty z włókna kokosowego sprawdzają się w domach, mieszkaniach, hotelach, biurach i obiektach handlowych o umiarkowanym natężeniu ruchu w ciągu dnia. Zamówisz je u producenta wycieraczek UNIMAT, który oferuje wyroby z klasą palności Cfl-s1 w kolorze naturalnym, burgundowym, brązowym, zielonym, szarym, czerwonym, niebieskim i wielu innych. Firma zapewnia szybką realizację zamówień dla klientów z całego kraju, doradztwo oraz możliwość precyzyjnego docięcia produktów na wymiar.