Na placu budowy powszechnie wykorzystuje się nie tylko maszyny, ale również urządzenia pomiarowe. Jakie przyrządy cieszą się największą popularnością wśród fachowców? Prezentujemy 3 narzędzia, które są na wyposażeniu każdej dobrej firmy budowlanej.

Rodzaje niwelatorów budowlanych

Jeszcze do niedawna niwelatory były wykorzystywane głównie przez geodetów. Dziś powszechnie sięgają po nie firmy budowlane. Czym są i jak działają niwelatory budowlane? To urządzenia pomiarowe, za pomocą których można wyznaczać różnice wysokości między różnymi punktami pomiarowymi.

Dziś do dyspozycji fachowców są różne niwelatory budowlane. W sklepie internetowym https://pomiar24.pl/ dostępne są m.in. niwelatory optyczne, laserowe i rurowe. Te pierwsze pozwalają wyznaczać różnice m.in. wysokości, a niwelatory laserowe z powodzeniem zastępują poziomicę. Niwelatory rurowe z kolei sprawdzą się choćby podczas układania rur czy krawężników.

Profesjonalne lasery krzyżowe 

Wśród nowoczesnych i popularnych narzędzi przeznaczonych dla fachowców wskazać należy na lasery krzyżowe. To kolejny rodzaj instrumentu pomiarowego, który jest zaprojektowany tak, aby emitować więcej niż jedną wiązkę laserową. Na rynku dostępne są także multilasery krzyżowe, które są doskonałą alternatywą dla poziomic.

Lasery krzyżowe nieprzypadkowo cieszą się dużą popularnością w branży budowlanej. Są dokładne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich obsługa nie wymaga specjalnych umiejętności. Do tego dodać trzeba także fakt, że są one dostępne w przystępnych cenach, co także ma znaczenie przy zakupie sprzętu dla firmy budowlanej.

Precyzyjny pomiar odległości- dalmierze laserowe

Na budowie przydają się również dalmierze laserowe. Korzystając z tych przyrządów, możliwy jest precyzyjny pomiar odległości. Fachowcy używają tych narzędzi zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na placach budowlanych. Zaletą dalmierzy jest m.in. to, że mogą one być wykorzystywane również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Producenci urządzeń pomiarowych proponują dalmierze o różnych zasięgach. Większość z modeli dostępnych na rynku posiada także dodatkowe funkcje, w tym choćby pomiar kątów. Z uwagi na niewielkie rozmiary oraz precyzyjne wyniki pomiarów, dalmierz jest przyrządem praktycznym i powszechnie stosowanym na budowach. Szeroki wybór dalmierzy znaleźć można m.in. w sklepie https://pomiar24.pl/k/budownictwo/dalmierze.