Osoby pracujące w swoim przydomowym warsztacie, lub okazjonalnie robiący drobne remonty w domu, poza narzędziami do pracy, powinny też wyposażyć się w odpowiednie akcesoria BHP. Jest to niezwykle istotne, gdyż nawet podczas prostych prac w garażu lub w domu podczas remontu, można zrobić sobie relatywnie dużą krzywdę. W sklepie Majstero dostępne są różne produkty ochronne, które są w stanie w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko powstania urazu. Odpowiednie produkty znajdą tu nie tylko drobni majsterkowicze, ale też profesjonaliści.

Ochrona oczu podczas prac w warsztacie

Podczas wszelkich prac wykonywanych w warsztacie, w pierwszej kolejności należy zadbać o oczy. To one są newralgicznym miejscem na ciele, które jest wyjątkowo podatne na urazy. Dlatego też w sklepie Majstero można znaleźć bardzo szerokie spektrum okularów ochronnych, a także bardziej zaawansowanych artykułów BHP. Okulary ochronne powinny mieć na sobie przede wszystkim osoby zajmujące się obróbką drewna, metalu lub betonu przy pomocy elektronarzędzi, takich jak szlifierki lub piły. Generują one bardzo dużą ilość pyłu, a ponadto poprzez odlatujące na dużą odległość kawałki obrabianych materiałów, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że któryś trafi w oko. Niestety lekkie kawałki drewna, lub skrawki metalu zazwyczaj osiągają ogromną prędkość, przez co mogą z łatwością uszkodzić oko.

W sklepie Majstero można też znaleźć bardziej specjalistyczne artykuły chroniące wzrok. Osoby pracujące ze spawarką, zawsze powinny mieć specjalistyczną przyłbice. Podobne artykuły są dostępne także dla osób, które chcą ochronić całą twarz, a nie tylko oczy podczas obróbki materiałów.

Odzież ochronna BHP do garażu ze sklepu Majstero

W sklepie Majstero można też nabyć specjalistyczną odzież ochronną. W tej kwestii, jeśli nie prowadzi się zaawansowanych prac nie trzeba zaopatrzać się w dużą ilość sprzętu, jednak warto mieć do dyspozycji przynajmniej rękawice ochronne BHP oraz bluzę spełniającą normy BHP adekwatną do wykonywanej pracy. Tym, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest to, czy odzież jest łatwo palna. Jeśli prowadzi się prace spawalnicze, zawsze trzeba mieć dedykowane rękawice, a ponadto warto nabyć bluzę z niepalnego materiału. Jeśli zaś prowadzi się prace, takie jak obróbka przy pomocy szlifierek, obsługa wiertarki, czy też pił, warto nabyć wygodne rękawice nieograniczające ruchów, które mają specjalne zabezpieczenia chroniące przez rozcięciem skóry. Dedykowane do takich prac bluzy, także są wyposażone w specjalne wstawki ochronne, a ponadto wykonane są z materiałów, które wkręcają się w maszynę, unieruchamiając ją, a nie rwą się tak jak zwykły materiał.