Włączniki i wyłączniki światła są niewielkie, czasem wręcz niezauważalne. Tymczasem używa się ich kilka albo kilkanaście razy dziennie i trudno wyobrazić sobie bez nich jakąkolwiek przestrzeń. Warto pamiętać, że włączniki światła mogą spełniać jednocześnie ważną rolę w aranżacji pomieszczenia. Wybór odpowiednich rozwiązań pozwoli podkreślić jej charakter i sprawi, że wystrój będzie spójny oraz elegancki. Jak za pomocą włączników i wyłączników podkreślić styl wnętrza?

Włączniki i wyłączniki światła, które podkreślą nowoczesne trendy w przestrzeni

Doskonałym sposobem na wniesienie do aranżacji oryginalnych detali jest wybór osprzętu elektrycznego w intensywnych kolorach. To pomysł, które znakomicie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Ramki włączników światła w nasyconych odcieniach przykuwają wzrok i podkreślają modernistyczny styl panujący w pomieszczeniu. Produkty są dostępne w ofercie liderów w branży osprzętu elektrycznego, w tym marek Berker, Gira i Legrand, cieszących się od wielu lat niesłabnącą popularnością. W nowoczesnej przestrzeni świetnie spiszą się także włączniki i wyłączniki światła osadzone w szklanych ramkach. Pięknie odbijające refleksy światła będą idealnym wyborem dla minimalistycznych wnętrz. Ramki ze szkła proponują między innymi marki Ospel i Simon, mające w ofercie modne i praktyczne włączniki dotykowe.

W industrialnym stylu – włączniki światła idealne dla nowoczesnego loftu

Nowoczesne aranżacje to także modne w ostatnich latach wnętrza industrialne. W przestrzeniach tego typu włączniki i wyłączniki światła odgrywają szczególną rolę. Odpowiednio dobrane, nie tylko podkreślają, ale niejednokrotnie wręcz budują charakter wystroju. Doskonale prezentują się produkty natynkowe, przypominające rozwiązania stosowane w fabrykach czy halach magazynowych. Dobrym rozwiązaniem są ponadto klasyczne, podtynkowe włączniki światła osadzone w ramkach wykonanych z betonu architektonicznego czy szczotkowanego metalu. Pierwsze z nich można znaleźć wśród produktów marki Berker czy Simon. Metalowe ramki do włączników światła oferują z kolei niemal wszyscy wiodący dostawcy osprzętu elektrycznego.

Powiew minionej epoki – włączniki i wyłączniki światła odpowiednie dla aranżacji pałacowych i rustykalnych

Modne włączniki i wyłączniki światła mogą też pojawić się w klasycznych aranżacjach. W przestrzeni urządzonej w stylu francuskim, angielskim czy pałacowym doskonale sprawdzi się osprzęt marki Fontini. Ceramiczne produkty, które swoim wyglądem przywołują klimat poprzednich epok, staną się fantastycznym dopełnieniem wnętrza. Z kolei charakter rustykalnych, ciepłych aranżacji znakomicie zaakcentują ramki drewniane. Produkty są dostępne wśród propozycji wspomnianej włoskiej marki, a także producentów takich jak Simon czy Legrand.  

Klasyka może być inspirująca – włączniki światła dla tradycyjnego wnętrza

Włączniki i wyłączniki światła mogą odegrać ważną rolę w tradycyjnie zaaranżowanej przestrzeni. Osoby, które chcą unikną wyrazistych barw czy innowacyjnych surowców, mogą postawić na klasyczne rozwiązania w odcieniach bieli. Ich zaletą jest to, że pasują do dowolnej kolorystyki przestrzeni. Warto natomiast przyjrzeć się ich kształtom. Włączniki i wyłączniki światła o delikatnie zaokrąglonych krawędziach połączą nowoczesność i klasykę. Na uwagę zasługują też modele z ramkami wewnętrznymi, stanowiącymi subtelny akcent w pomieszczeniu. Produkty są dostępne między innymi w ofercie marki Ospel. Tekst powstał przy współpracy z https://osprzet-sklep.pl/