Mieszkanie w domach jednorodzinnych to sporo obowiązków, ale jeszcze więcej korzyści. Przede wszystkim przestrzeń, swoboda oraz ogród i taras, które możesz udekorować zgodnie z własnym życzeniem i upodobaniami. Dzisiaj skupimy się na tarasach, czyli części wykorzystywanej do relaksu, spędzania czasu z najbliższymi, a nawet pracy. Dlaczego taras z kompozytu drewna to najlepsza opcja?

Tarasy ogrodowe z drewna

Drewno to naturalny materiał, który od niepamiętnych czasów jest wykorzystywany do tworzenia tarasów. Doskonale wygląda w połączeniu z nowoczesną fasadą, jest cały czas modny i atrakcyjny. Jednak trudno go obrobić i ma spore wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację. Z tego względu coraz częściej zostaje zastąpiony przez taras kompozytowy. Deski kompozytowe nie wymagają impregnacji, nie widać po nich upływu czasu, a wszystkie zniszczenia czy zabrudzenia możesz szybko i sprawnie usunąć. Drewno zmienia swój kolor oraz fakturę pod wpływem wilgoci, promieni słonecznych oraz częstego użytkowania, ale jeśli masz czas i zależy Ci na wyborze naturalnego materiału, drewno sprawdzi się doskonale.

Taras z kompozytu drewna

Kompozyty drewna powstają przy pomocy dwóch materiałów, czyli naturalnego drewna oraz tworzywa sztucznego. Dodatek odpowiednich składników sprawia, że deska kompozytowa nie tylko prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale dodatkowo zyskuje jakże potrzebną wytrzymałość i odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Taras kompozytowy nie niszczy się pod wpływem wilgoci oraz nie zmienia koloru na skutek intensywnych promieni słonecznych. Kiedy zdecydujesz się na deski kompozytowe, nie martwią Cię dłużej amplitudy temperatur, upały ciągnące się miesiącami albo przymrozki trwające przez sporą część roku. Co ważne deska kompozytowa nie ma również dużych wymagań, kiedy chodzi o jej montaż. Możesz stworzyć unikalną i wytrzymałą konstrukcję we własnym zakresie, a to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie. Po więcej informacji oraz inspiracji zajrzyj na https://ekoteak.pl – stronę czołowego, polskiego producenta wysokiej jakości kompozytu drewna.

Taras ogrodowy z kamienia

Kompozyt drewna możesz zastąpić przy pomocy atrakcyjnego kamienia. To ciekawa propozycja, która znana jest także ze swej ponadczasowości i wyjątkowego charakteru. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednakowo w przypadku nowoczesnego stylu,  jak i loftowego czy rustykalnego. Jeśli pragniesz wykonać taras i cieszyć się jego atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat, ten materiał, tak samo, jak i deski kompozytowe spełni Twoje oczekiwania.

W przypadku kamieni bardzo ważne jest wyrównanie oraz utwardzenie podłoża. Z kolei w trakcie układania pamiętaj o pozostawieniu niewielkich przestrzeni, które pozwolą im oddychać. To atrakcyjny materiał, który jednak wiąże się z odczuwaniem zimna w trakcie chodzenia. Jeśli masz w domu małe dzieci czy mieszkasz z osobami starszymi, upadek na kamienie może przyczynić się do poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Taras ogrodowy to bardzo ważny element domku jednorodzinnego, dlatego przed wyborem odpowiedniego materiału, który posłuży Ci do stworzenia atrakcyjnej aranżacji, sprawdź wszystkie wady i zalety konkretnych modeli. Dobierz materiał zgodnie z własnymi oczekiwaniami i możliwościami.