Demontaż konstrukcji budowlanych, inaczej zwany rozbiórką przemysłową, tylko z pozoru może być prostym zadaniem. W rzeczywistości jest to proces, który wymaga ogromnej wiedzy, znajomości technik i narzędzi, tak by mógł być przeprowadzony bezpiecznie i skutecznie. Poniżej o tym, jak taki demontaż wygląda.

Kto przeprowadza demontaż konstrukcji budowlanych?

Demontaż konstrukcji budowlanych, hal czy fasad budynków to czynności polegające na całkowitym bądź częściowym ich usunięciu z konkretnego terenu. Do rozbiórki przemysłowej nie można podejść bez wymaganego zezwolenia. Prace te wymagają ogromu wiedzy i doświadczenia, dlatego też nie można wykonywać ich na własną rękę, Demontażem konstrukcji budowalnych zajmują się profesjonaliści, którzy wiedzą, w jaki sposób pracować. Bezpieczny i skuteczny demontaż konstrukcji różnego rodzaju wykona SteigerTeam, posiadający niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w tego typu pracach.

Pamiętać również należy, że wszelkie prace rozbiórkowe przeprowadzane są etapami, co wiąże się z odpowiednim i wcześniejszym ich zaplanowaniem. Demontaż konstrukcji budowalnych to proces, który bezpieczny musi być nie tylko dla osób przy nim pracujących, ale również wszystkich postronnych, którzy mogą znaleźć się w miejscu rozbiórki.

Jak przeprowadzany jest demontaż konstrukcji budowlanych czy hal?

Przed faktycznym przystąpieniem do prac rozbiórkowych, przygotowywany jest odpowiedni plan pracy i harmonogram, według którego będzie się postępowało. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest właściwe zabezpieczenie terenu rozbiórki. Następnie przygotowuje się dany obiekt do demontażu i przewozi sprzęt oraz niezbędne wyposażenie. Przed przystąpieniem do samych prac rozbiórkowych, dany obiekt musi zostać odłączony od siebie energetycznej, by nie stanowił zagrożenia.

Prace związane z rozbiórką przemysłową zawsze prowadzone są z góry na dół. Można więc powiedzieć, że właściwy demontaż konstrukcji zaczyna się od rozbiórki dachu. Następnie rozbiera się elementy nośne budynku, czyli ściany i ich wzmocnienia. Zarówno metody, jak i wykorzystywany sprzęt dostosowywany jest do rodzaju budynku i aktualnych potrzeb. Co ważne demontaż konstrukcji budowalnych kończy się etapem uprzątnięcia, czyli wywiezienia poszczególnych elementów powstałych w wyniku rozbiórki do właściwych punktów odpadów.