Coraz chętniej wybierana przez fachowców i inwestorów izolacja natryskowa, staje się jednym z najpopularniejszych rodzajów ociepleń. Doceniana jest przede wszystkim za perfekcyjne krycie trudnych powierzchni, zwłaszcza poddaszy, ale na jej sukces składa się także szereg innych zalet. Jakich? Przyjrzyjmy się po kolei wyróżnikom, którymi cechuje się izolacja natryskowa.

Izolacja natryskowa pianą poliuretanową – czym jest?

Izolacja pianą różni się od tradycyjnych metod ocieplania budynków rodzajem stosowanego materiału i sposobem jego aplikacji: poliuretanową warstwę nanosi się na powierzchnię maszynowo.

Zaleta nr 1. Brak mostków termicznych

Natryskowy sposób aplikacji umożliwia położenie całkowicie bezspoinowej warstwy izolacyjnej. Dzięki temu wyeliminowane jest całkowicie ryzyko powstawania mostków termicznych, czyli szczelin w izolacji, przerw między jej fragmentami i wszelkich trudno dostępnych, nietypowych powierzchni, przez które może następować wymiana temperatur.

Zaleta nr 2. Trwałość

Podczas aplikowania piany poliuretanowej, materiał izolacyjny wiąże się z podłożem znacznie silniej, niż np. klasyczny blok wełny mineralnej. Trwałe zespojenie piany z ocieplaną powierzchnią daje gwarancję, że wraz z upływem lat izolacja natryskowa nie będzie osuwać się i przemieszczać – a zatem nie straci swojej bezspoinowej struktury.

Zaleta nr 3. Dobra dla dzieci i alergików

Badania marki Crossin Insulations dowiodły również, że izolacja natryskowa, mimo upływu czasu, nie staje się siedliskiem grzybów, pleśni czy innych mikroorganizmów. To ogromny plus dla osób, które borykają się z problemem alergii: brak LZO (lotnych związków organicznych) w domowej atmosferze podnosi komfort i bezpieczeństwo w mieszkaniu.

Zaleta nr 4. Niska nasiąkliwość

Dobrej jakości izolacja natryskowa (np. Crossin Insulations) ma jedne z najlepszych parametrów termoizolacyjnych – jednym z nich jest niska nasiąkliwość. Dzięki temu, przez cały okres użytkowania domu, zapewnia perfekcyjne ocieplenie, optymalną wilgotność powietrza we wnętrzach i dobrą akustykę.

Zaleta nr 5. Idealna na ostatnią chwilę

Izolacja natryskowa ceniona jest również przez fachowców i inwestorów za szybką aplikację. W rękach profesjonalnej ekipy montażowej, piana poliuretanowa jest nakładana nie tylko precyzyjnie, ale też sprawnie. Maszynowy sposób ocieplania pianą jest więc doskonałym rozwiązaniem w przypadku niestabilnej temperatury jesienią i wiosną, gdy na wykonanie pracy jest zaledwie dzień lub dwa.

Izolacja natryskowa. Gdzie się zwrócić?

Wymienione wyżej zalety to nie wszystkie atrybuty izolacji natryskowej pianą poliuretanową. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu, skontaktuj się z ekspertami firmy Crossin Insulations. Wypełnij formularz na stronie internetowej i czekaj na kontakt specjalistów. Doradzą Ci, jaki rodzaj piany będzie najlepszy w Twoim przypadku i zorganizują cały proces ocieplania we współpracy z Autoryzowanymi Wykonawcami.