Dzisiaj jako klient, Twoje możliwości właściwie nie mają końca. W każdej branży masz do wyboru tysiące producentów oraz kilkadziesiąt kanałów sprzedaży. Niezwykle trudno jest wybrać odpowiednie miejsce zakupu ważnych dla Ciebie produktów, a jednym z nich na pewno są panele, płytki podłogowe lub parkiet. Tego rodzaju decyzje lepiej nie zostawiać przypadkowi i udać się w miejsce, gdzie zostaniesz obsłużony profesjonalnie, a i produkty zakupione przez Ciebie będą trwałe i wysokiej jakości. Czym kierować się przy wyborze salonu podłóg? Przekonajmy się.

Różnorodność oferty i dostawców

Poszukiwania odpowiedniego salonu podłóg rozpocznij od przeglądnięcia stron internetowych salonów znajdujących się w Twoim obszarze. Sprawdź, czy salon, nad którym się zastanawiasz, posiada co najmniej kilku, a najlepiej kilkunastu, dostawców. Różnorodność oferty sprawi, że znajdziesz materiały do swojej wymarzonej podłogi w jednym miejscu, bez potrzeby odwiedzania nieskończonej ilości salonów podłóg. Dowiedz się również czy na miejscu są dostępne różne rodzaje materiałów podłogowych takich jak, deski podłogowe, parkiety Dębowy Młyn, mozaiki, panele, deski warstwowe itd.

Dostępność produktów wysokiej jakości

Kiedy już znajdziesz salon z różnorodną ofertą, przyjrzyj się uważnie jakości oferowanych produktów. Sprawdź recenzje online na temat jakości oraz trwałości produktów danych producentów. Wyszukaj informacji o materiałach, które sprawdzą się najlepiej w Twoim domu i upewnij się, że produkty wykonane z tych materiałów są dostępne w danym salonie.

Obsługa klienta

Następnie, spróbuj poznać opinie innych klientów salonu na temat obsługi klienta. Czy specjaliści pracujący w sklepie potrafią doradzić, polecić stosowne rozwiązanie i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania? Sprawdź opinię danego salonu w takich serwisach jak Google, Facebook, czy forach specjalistycznych. Jeżeli obsługa klienta jest niesatysfakcjonująca, na pewno dowiesz się tego z opinii na temat danego salonu.

Możliwość dowozu i montażu

Czynnikiem przesądzającym wybór danego salonu podłóg będzie oferowana możliwość dowozu do Twojego domu/mieszkania oraz ewentualna możliwość montażu. Wysoce prawdopodobnym jest, że Twoje auto nie jest wystarczająco duże, by bezpiecznie przewieźć materiały budowlane w dużej ilości, dlatego profesjonalna dostawa to wręcz warunek konieczny, jeżeli szukasz odpowiedniego salonu podłóg.

Konkurencyjne ceny

Jeżeli masz taką możliwość, porównaj cennik salonów podłogowych w okolicy. Weź pod uwagę bezpośrednie ceny produktów, koszt dodatkowego ubezpieczenia lub wydłużenia gwarancji, oraz cenę dowozu, jeżeli taka usługa jest dodatkowo płatna. Konkurencyjne ceny wskażą Ci odpowiedni salon podłóg, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wykończenia podłóg w Twoim domu.

Na wybór salonu podłóg warto poświęcić chwilę, by potem dokonać odpowiedniego i optymalnego cenowo zakupu. Zrób research przed wycieczką do sklepu i wyjdź z niego jako zadowolony klient.