Niemal wszystkie podłogi wykańcza się za pomocą listw przypodłogowych. Wymagają ich tak podłogi z paneli i parkiety, jak i podłogi z materiałów ceramicznych lub płytek kamiennych. Szczelina dylatacyjna podłogi musi być maskowana tak ze względów estetycznych, jak i ze względu na konieczność ochrony podłóg i ścian. Listwy przypodłogowe Arbiton to bardzo szeroki wybór kolorów, rozmiarów, typów i form, a także prostota montażu i duży wybór łączników. Łatwo dopasować je więc do każdego wnętrza i do każdego rodzaju podłogi. Dlaczego listwy przypodłogowe są konieczne?

Listwy Arbiton – dlaczego warto?

Niemal wszystkie podłogi wykańcza się za pomocą listw przypodłogowych. Wymagają ich tak podłogi z paneli i parkiety, jak i podłogi z materiałów ceramicznych lub płytek kamiennych. Szczelina dylatacyjna podłogi musi być maskowana tak ze względów estetycznych, jak i ze względu na konieczność ochrony podłóg i ścian. Listwy przypodłogowe Arbiton to bardzo szeroki wybór kolorów, rozmiarów, typów i form, a także prostota montażu i duży wybór łączników. Łatwo dopasować je więc do każdego wnętrza i do każdego rodzaju podłogi.
Dlaczego listwy przypodłogowe są konieczne?

Szczelina przypodłogowa zabezpiecza podłogi przed odkształceniami. Jest jednak nieestetyczna i wymaga maskowania, bez listw przypodłogowych (ze względu na łatwiejsze przedostawanie się wilgoci) nie spełnia też prawidłowo swojej funkcji. Listw przypodłogowych używamy także wtedy, gdy chcemy zamaskować biegnące wzdłuż ścian kable elektryczne i telefoniczne. To częsty problem w starszych mieszkaniach, wymagających montażu nowych gniazdek elektrycznych oraz doprowadzenia kabli biegnących do modemu internetowego. Listwy przypodłogowe zakładamy więc przy niemal każdym większym remoncie. Rolą listw przypodłogowych jest także ochrona styku ścian i podłogi przed zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi, na które miejsca te są szczególnie narażone.

Listwy Arbiton – rozwiązanie uniwersalne

Stworzone przez firmę Arbiton listwy przypodłogowe wyróżnia łatwy system montażu. Do ułożenia listw nie jest niezbędna ekipa budowlana, mogą to zrobić samodzielnie nawet osoby bez większego doświadczenia w pracach remontowych. Łatwość montażu listw przypodłogowych Arbiton znacząco obniża cenę usługi. Istnieje kilka rodzajów montażu listw przypodłogowych Arbiton, które możemy wybrać: montaż na klej, montaż na kołki, montaż na klamry oraz połączenie tych sposobów. Zapewnia to, że listwy przypodłogowe Arbiton przymocowane zostaną trwale i solidnie. W razie uszkodzenia listwy, łatwe będą także ewentualne naprawy.

Wśród listw Arbiton występują także produkty o szczególnych właściwościach, np. wodoodporne listwy przypodłogowe oraz listwy typu wood structure, przypominające drewno nie tylko wyglądem, ale także w dotyku. Do listw Arbiton dołączone są wszelkie niezbędne w montażu akcesoria, w tym zakończenia, narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, łączniki, śruby i kołki. Także bogactwo rodzajów łączników, umożliwiające montaż listw przypodłogowych w nawet najbardziej nietypowych pomieszczeniach, wyróżnia listwy przypodłogowe Arbiton.
Bogactwo form i kolorów listw

Kolor, kształt i rozmiar listw przypodłogowych Arbiton możemy swobodnie dostosować do każdego rodzaju posadzki. Współczesne listwy przypodłogowe są niezwykle estetyczne – służą nie tylko ukrywaniu wszelkich możliwych niedoskonałości ścian i podłóg, ale także same stanowią ozdobę naszych mieszkań. W dawnej architekturze podobną rolę spełniały dekoracyjne lamperie.

listwa

Listwy przypodłogowe Arbiton występują w dwóch wariantach: są to listwy białe i listwy odzwierciedlające naturalny wygląd słojów drewna. Listwom białym możemy nadać dowolny kolor, np. malując je farbom o identycznym odcieniu, co ściany w naszym mieszkaniu. Podłogi z desek trójwarstwowych łączymy zazwyczaj z panelami w kolorze drewna. Nie jest to jednak konieczne – w nowoczesnych wnętrzach równie interesująco wyglądają listwy kolorowe, ciekawie kontrastujące kolor ozdobnej listwy z drewnianą podłogą. Gdy zależy nam na ukryciu listw, wybieramy listwy przypodłogowe w kolorze ścian. Listwa może jednak odcinać się kolorem od ściany, stwarzając ciekawe zestawienia kolorystyczne (często stosuje się np. łączenie białych ścian z czarnymi listwami przypodłogowymi w stylu minimalistycznym).

Listwy przypodłogowe w kolorze drewna Arbiton to nie tylko wygląd przypominający drewno, który umożliwia łatwe dopasowanie do podłóg drewnianych. To także unikalne systemy wood effect i wood structure, zbliżające sensorycznie powierzchnię listw przypodłogowych do powierzchni drewna naturalnego. Dostępne są przy tym listwy przypominające wszystkie powszechnie stosowane w wytwarzaniu podłóg rodzaje drewna – w tym aż kilkadziesiąt rodzajów dębu, jesion, kasztan, akacja, a nawet egzotyczne drewno afrykańskie. Zbliżony charakter mają listwy przypodłogowe Arbiton naśladujące wizualnie metal, np. aluminium.