Nieustanny rozwój firmy rodzi zapotrzebowanie na większą i bardziej funkcjonalną przestrzeń. Czasem też rozszerzamy swoje działania o nowe obszary lub po prostu organizujemy wydarzenie w plenerze i jest nam potrzebna alternatywa, gdy pogoda nie przyjmie na nie zaproszenia. Hale magazynowe kłaniają się w pas i służą pomocą. W tym tekście przedstawiamy ich 3 najmocniejsze strony.

Hale magazynowe namiotowe to odpowiedź na stale zmieniające się okoliczności biznesowe i chęć szybkiego dostosowania się do nich. Użycie wyrazu „szybkiego” nie jest przypadkowe. Już na wstępie zdradzamy jeden z głównych atutów obiektów tego typu, które zdobywają coraz większą popularność. I trudno się dziwić!

Hale namiotowe magazynowe – mocne strony

Obiekty tego typu to przede wszystkich:

 • Szybkość realizacji projektu – bijąca na głowę klasyczne metody budowlane. Czas potrzebny do stworzenia projektu oraz jego realizacji czyni namiotowe hale magazynowe bezkonkurencyjnymi. Przy wykorzystaniu konstrukcji aluminiowej nie musimy nawet stawiać fundamentów!
 • Wysoka jakość – hale namiotowe magazynowe tworzone są na bazie bardzo trwałych materiałów. Konstrukcja stalowa lub aluminiowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i bardzo trwała. Dodatkowo jest też odporna na warunki atmosferyczne i korozję. Jej waga umożliwia komfortowe przenoszenie w inne lokalizacje, jeśli profil naszej działalności lub miejsce prowadzonych działań ulegnie zmianie.
 • Cena – namiotowe hale magazynowe to ekonomiczna alternatywa dla budynków murowanych, którym nie ustępują jakością wykonania, funkcjonalnością i trwałością. To wygodny sposób na obiekt sezonowy lub całoroczny, który pozwoli nam poszerzyć spektrum działań biznesowych.

Na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują kompleksowe działania – profesjonalną wycenę, projekt, doradztwo oraz realizację. W celu poznania bliżej zakresu działań jednej z nich zapraszamy na przykład TUTAJ.

Namiotowe hale magazynowe – przeznaczenie

Hale namiotowe to przede wszystkim prosta konstrukcja, szybki montaż i demontaż oraz atrakcyjna cena (w stosunku do pozostałych metod budowlanych). Dodatkowym atutem jest mnogość zastosowania tego rozwiązania – hale magazynowe mogą pełnić rolę wysokiej jakości obiektów sezonowych lub całorocznych, w tym między innymi:

 • Pawilonów handlowych
 • Pawilonów wystawienniczych
 • Magazynów
 • Obiektów sportowych
 • Przestrzeni eventowej
 • Warsztatów
 • Sezonowych sal bankietowych (weselnych).

W zależności od tego, jakie jest zakładane przeznaczenia obiektu, okres jego użytkowania oraz budżet, którym dysponujemy, możemy zdecydować się na halę z konstrukcją stalową lub aluminiową. Od tego, który wariant wybierzemy, zależy także cena całej inwestycji.

Hale namiotowe – cena

Hale magazynowe producent tworzy na podstawie oczekiwania i potrzeby inwestora. Dzięki temu projekty dostosowane są nie tylko do norm i wymogów technicznych, ale także estetyki wpisującej się w styl i charakter prowadzonej działalności.

Hale magazynowe projekty mogą różnić się między sobą materiałem, z którego wykonana zostanie konstrukcja, rodzajem wykorzystanego poszycia i szeroko pojętymi detalami. To one wpływają ostatecznie na cenę. Jakie jeszcze parametry ją kształtują?

Hale namiotowe – ceny zależne od:

 • wielkości obiektu,
 • rodzaju pokrycia dachu i ścian,
 • liczby bram i ich rodzaju.

Jeśli chcemy uzyskać konkretną odpowiedź odnośnie kosztów, jakie poniesiemy przy naszej realizacji, warto zgłosić się do firmy oferującej profesjonalne hale magazynowe namiotowe. Ceny będą ustalane na bazie podanych przez nas parametrów.

Hale namiotowe wynajem – ekonomia i wygoda w jednym

Odpowiadając na oczekiwania konsumentów, wielu producentów wprowadza do swojej oferty hale magazynowe używane. Jeśli nie mamy sprecyzowanego planu biznesowego lub sezonową (okazjonalną) potrzebę wykorzystania obiektu takiego typu, możemy zdecydować się na jego wynajem. Hale magazynowe używane są dostępne od ręki i dużo tańsze, a dodatkowo ściągają z nas problem konserwacji i przechowywania. Atutem będzie także cena.

Hale magazynowe namiotowe używane spełniają wymagane normy bezpieczeństwa, a ich stan techniczny potwierdzają certyfikaty. To ekonomiczne i jakościowe rozwiązanie z szybkim terminem realizacji.