Nawet najlepsza brama garażowa może się kiedyś zepsuć – potrzebujemy wtedy sprawdzonych fachowców, którzy jak najszybciej naprawią usterkę. Takie osoby zatrudnia m.in. firma Monirol.

Bramy garażowe – naprawy różnych modeli oraz konstrukcji

Bramy garażowe są produkowane przez wiele firm. Na rynku występuje także kilka rodzajów tego typu sprzętu. Tak więc wytwarza się bramy:

  • rozwieralne – najstarszy typ bram, obecnie niezbyt często produkowany. Nie oznacza to jednak, że stare typy nie mogą potrzebować napraw. Wersja rozwieralna cechuje się dwoma skrzydłami otwieranymi na zewnątrz,
  • uchylne – prosta i bardzo popularna konstrukcja. Jeśli chodzi o materiał, to jest ona stworzona z jednego segmentu – prostota zmniejsza możliwości uszkodzeń. Wadą tego rozwiązania jest zabieranie sporej części przestrzeni w górnej (przedniej) części pomieszczenia,
  • segmentowe – nieco bardziej skomplikowany typ bramy. W tym wypadku segmentów mamy kilka, a nie jeden, jak to było w przypadku bramy uchylnej. Segmenty są przesuwane wzdłuż prowadnic umieszczonych z boku drzwi oraz na suficie. Ten typ zabiera nieco mniej miejsca.
  • rolowane – najbardziej skomplikowane i jednocześnie najbardziej wygodne (w wersji automatycznej). Działają tak jak rolety – to znaczy mamy kasetę, rozwijane drzwi i mechanizm zwijający/rozwijający.

Automatyka

Duża część bram garażowych posiada automatyczne otwieranie. Daje ono bardzo dużo wygody użytkownikom. Mogą podjechać pod bramę, wcisnąć odpowiedni guzik na pilocie i po chwili wjechać do pomieszczenia. Potem ponowne wciśnięcie i mamy zamknięte wejście.

Niestety elementy automatyki „lubią się” psuć. Ich naprawa wymaga znajomości technologii i częstokroć dostępu do części.

Serwis bram garażowych w aglomeracji śląskiej

Firma Monirol zajmuje się serwisem bram na Górnym Śląsku. Fachowcy dojeżdżają do klienta i o ile to możliwe, dokonują u niego wszystkich niezbędnych napraw. Czasami nie jest to możliwe i trzeba zabrać zdemontowane części do warsztatu.

Pamiętajmy także, że serwis, to nie tylko naprawy – to również konserwacja i regulacja. Oprócz takich działań Monirol zajmuje się również sprzedażą i montażem bram garażowych kilku typów. Ponadto w swojej ofercie mają także rolety. Może więc się zdążyć, że będąc zadowoleni z pracy, skorzystamy także z innych usług.

Nie jest łatwo wycenić usług serwisowych bez sprawdzenia usterki. Koszt zależy m.in. od:

  • trudności zadania i ilości czasu potrzebnego na jego wykonanie,
  • dostępności części i ich aktualnej ceny,
  • użytych technologii.

W razie potrzeby kontaktu, należy wybrać numer dostępny na stronie https://monirol.pl/rolety-zaluzje-markizy-bramy-mikolow/