Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, na jak wiele różnych mikroorganizmów jesteśmy narażeni w miejscach publicznych. Dotykając na przykład klamek, zbieramy bakterie i grzyby, które później przenosimy bezwiednie na swoją twarz, do ust, czy do nosa. W taki właśnie sposób większość z nas zaraża się panującymi aktualnie chorobami i zakaża swoje rodziny. Produktem, który może minimalizować przenoszenie szkodliwych dla nas drobnoustrojów, a głównie bakterii są specjalne klamki antybakteryjne. Dzięki nim bakterie namnażają się w znacznie wolniejszym tempie, co ma realny wpływ na ich przemieszczanie się.

Miejsca publiczne – największe źródło zarazków

Wszędzie tam, gdzie każdego dnia wiele osób ma możliwość dotykania tych samych przedmiotów i korzystania z tych samych urządzeń, czy mebli, może znajdować się wiele szkodliwych dla nas mikroorganizmów. Wystarczy jedna przeziębiona osoba, aby już następnego dnia było ich kilkadziesiąt. Nie znamy się wzajemnie, a więc nie możemy mieć zaufania, że każdy z nas przestrzega podstawowych zasad higieny. W szczególności wirusy są dziś niezwykle wytrzymałe i zjadliwe. Klamki antybakteryjne zastosowane w takich przestrzeniach to doskonały pomysł, ponieważ pomiędzy ich systematycznym czyszczeniem drobnoustroje nie mają tak dużych możliwości namnażania się. Pokryte są jonami srebra o szerokim działaniu antymikrobiologicznym i powinny być stosowane właśnie w przestrzeniach publicznych, gdzie każdego dnia spotyka się wiele obcych dla siebie osób.

klamka antybakteryjna
Klamka drzwiowa z powłoką antybakteryjną

Gdzie warto zamontować klamki z powłoką antybakteryjną?

  • w sklepach,
  • w szkołach i na uczelniach,
  • w przychodniach, szpitalach i różnego rodzaju poradniach medycznych,
  • w urzędach,
  • na dworcach,
  • w dużych biurowcach i galeriach handlowych.

Takie miejsca zwykle posiadają wiele wejść i przejść, a w nich konieczne jest skorzystanie z klamki. Wystarczy wyobrazić sobie, jak wiele osób każdego dnia dotyka takiej klamki i zastanowić się nad tym, czy każda z nich jest zdrowa i na pewno przestrzega najważniejszych zasad higieny, chociażby regularnie myje i dezynfekuje swoje dłonie. Wymiana klamek na antybakteryjne nie jest dużym kosztem, a może przynieść wiele pozytywnych efektów.

Jakie są zalety zastosowania klamek antybakteryjnych?

Poza eliminacją bakterii i grzybów można również liczyć na inne korzyści – odporność chemiczną, brak skutków ubocznych, dobre efekty dermatologiczne dla użytkowników oraz powłokę, która pozostaje całkowicie neutralna pod kąntem optycznym. Jedyną firmą, która produkuje obecnie w naszym kraju klamki antybakteryjne jest FAM – producent wykorzystuje cztery surowce – cynk, aluminium, tworzywa sztuczne oraz magnez. Specjalna kombinacja substancji czynnych z jonami srebra sprawia, że klamki wykazują dużą skuteczność i coraz chętniej wybierane są przez różnego rodzaju instytucje i sklepy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat klamek antybakteryjnych, zapraszamy do odwiedzenia strony producenta: https://fam-to.pl/pl/powloka-antybakteryjna/

Klamki antybakteryjne – szeroka oferta

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez firmę jest to, że klamki występują w różnych wersjach i wzorach, aby każdy klient miał możliwość dopasowania rozwiązania do własnych potrzeb i aranżacji – można wybierać spośród wykończeni chromowanych, chromowanych z połyskiem, niklowanych, niklowanych szczotkowanych, satynowych, czy patynowanych. Jest to istotna kwestia, kiedy budynek jest urządzony w konkretnym stylu i wykończony w wybrany już wcześniej sposób. Warto pamiętać o tym, że producent gwarantuje długotrwały efekt antybakteryjny i zapewnia, że czyszczenie klamek nie musi odbywać się tak często, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Ma to również wpływ na to, że poza miejscami publicznymi klamki antybakteryjne zaczynają się pojawiać również w domach Polaków.