Przy wyborze metody ogrzewania domu pojawiają się różne opcje. Jedną z nich jest ogrzewanie gazem płynnym, na które decyduje się coraz więcej Polaków. Kluczowe znaczenie w tym kontekście mają wygoda i aspekty finansowe, niemniej równie ważne są właściwości gazu płynnego.

Czysto i ekologicznie

Gaz płynny pochodzący od Amerigas, sprawdzonego i doświadczonego dostawcy omawianego paliwa, spala się prawie w całości. Nie powstają przy tym szkodliwe dla środowiska substancje, jak ma to miejsce np. w przypadku spalania węgla. Jest to przy tym czyste paliwo, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać kocioł grzewczy w należytym stanie przez długi czas. Podczas ogrzewania nie wydziela się żaden popiół czy inne zanieczyszczenia, których potem trudno się pozbyć.

Wydajne i skuteczne ogrzewanie

Wydajność to jedna z najbardziej cenionych zalet gazu płynnego przez klientów Amerigas. Opinie użytkowników zdecydowanie zachęcają do wypróbowania gazu płynnego jako paliwa do ogrzewania domu. Zawartość jednego zbiornika wystarcza nie tylko do ogrzania budynku mieszkalnego, ale również do podgrzania wody oraz zasilenia urządzeń takich jak kuchenka czy grill. W porównaniu z wieloma paliwami stałymi gaz płynny wyróżnia się wysoką kalorycznością, co sprawia, że ogrzewanie nim jest niezwykle efektywne.

Duża dostępność

Gaz płynny bardzo często traktowany jest jako alternatywa dla gazu ziemnego. Nie dzieje się tak bez powodu. Ogrzewanie gazem ziemnym wiąże się bowiem z koniecznością dostępu do odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej przyłączenie gospodarstwa domowego do sieci. Tymczasem nie wszystkie lokalizacje w Polsce są zgazyfikowanie, w związku z czym podpięcie domu do sieci jest bardzo utrudnione lub w ogóle niemożliwe. Instalację zbiornikową na gaz płynny da się natomiast zamontować praktycznie wszędzie.

Korzystne stawki

Ceny gazu płynnego nie są odgórnie regulowane. Podpisując umowę z wybranym dostawcą, klient ma zagwarantowaną niezmienność stawek przez cały okres współpracy. Niespodziewane podwyżki nie sprawią więc niemiłych niespodzianek.