Ogrzewanie gazowe to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów grzewczych wykorzystywanych na potrzeby gospodarstw domowych. W tym obszarze pojawiają się dwie opcje, a mianowicie gaz ziemny i LPG. Dlaczego warto postawić na gaz płynny?

Wydajność to podstawa!

Jednym z najważniejszych powodów, dla których opłaca się wybrać gaz LPG do ogrzewania domu, jest jego wydajność. Dobrej jakości paliwo pochodzące od sprawdzonego dostawcy takiego jak np. firma Amerigas charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. Dzięki temu zawartość jednego zbiornika starcza na długi czas – standardowo napełnia się go dwa razy w roku. Gaz z jednego zbiornika używany jest nie tylko do ogrzewania budynku mieszkalnego, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń gazowych, w tym kuchenki. W porównaniu z wieloma paliwami stałymi LPG jest paliwem o kilkukrotnie wyższej kaloryczności.

W zgodzie z ekologicznymi trendami

Kolejną przesłanką przemawiającą na korzyść gazu LPG jest to, że należy on do grona paliw grzewczych przyjaznych dla środowiska. Spala się prawie w stu procentach, przy czym w trakcie tego procesu nie powstają szkodliwe dla środowiska substancje. LPG jest paliwem czystym, dzięki czemu łatwiej utrzymać urządzenia grzewcze w należytym stanie. To sprawia, że nadają się one do eksploatacji przez długi czas, gdyż nie są narażone na uszkodzenia spowodowane osadami, pyłami etc.

Różnorodność oferty rynkowej

Na rynku paliw grzewczych panuje ogromna konkurencja. Jeśli chodzi o gaz płynny, to jego dostawy są realizowane przez różne firmy – klienci mają zatem możliwość wybrania oferty odpowiadającej im pod względem ceny i zawartości. Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o aspekcie finansowym. O ile ceny gazu ziemnego są regulowane odgórnie, o tyle w przypadku gazu LPG jest inaczej. Stawki kształtowane są przez niezależnych dostawców. Podpisując umowę z którymś z nich, klient ma zagwarantowane niezmienne ceny gazu przez cały okres obowiązywania takiej umowy. Nie ma więc ryzyka niespodziewanych podwyżek.