Ostatnio bardzo popularne stały się ozdoby do jadalni. Jak wiadomo, w spożywaniu posiłków, bardzo ważną rolę gra także strona wizualna. Ciekawe wydajają się nie tylko obrusy, czy bieżniki, ale i podkładki na stół. Mają one dużo zalet, które składają się na to, że są bardzo chętnie kupowanym produktem, zarówno przez firmy, jak i przez indywidualnych klientów. Dlaczego warto kupić podkładki korkowe i jak wybrać własny nadruk?

Podkładki korkowe, jako gadżety i pamiątki

Podkładki korkowe mogą być doskonałym pomysłem na prezent. Prezent w postaci korkowej podkładki – brzmi niepozornie? Obecnie wiele firm proponuje nam kolorowe nadruki na korku. Daje to olbrzymie pole do popisu przy tworzeniu podkładek. Projekty są różne, można wybierać spośród dowolnych grafik, własnych fotografii, czy cytatów. Wszystko to sprawia, że podkładki mogą być doskonałym prezentem, czy materiałem reklamującym daną firmę, czy przedsiębiorstwo. Sprawdzą się także w roli pamiątki z konkretnego miejsca. Z powodzeniem mogą zostać podarowane, jako oryginalny prezent dla bliskiej osoby.

podkładka z wizerunkiem miasta Toronto
podkładka z wizerunkiem miasta Toronto

Obecnie nie problem trafić na firmę zajmującą się projektowaniem i sprzedażą podkładek korkowych. Godny uwagi jest na pewno producent https://501.best/podkladki-korkowe/ posiadający obecnie szeroki asortyment. Możemy nie tylko kupić, ale i zaprojektować pamiątki, czy gadżety reklamowe. Bez problemu można też złożyć dedykowaną ofertę, dla miasta, czy gminy.

podkładki korkowe z polskimi miastami
podkładki korkowe z polskimi miastami

Kilka słów o korku, czyli dlaczego korkowe podkładki są najlepsze

Korek jest ponadczasowym materiałem, po który coraz częściej sięgamy. Wszystko zaczyna się w lasach korkowych, gdzie uprawiane są drzewa korkowe. Następnie ścina się je, by uzyskaną korę poddać skomplikowanej obróbce. Kolejnym etapem jest segregacja korka na podstawie jego wartości i gramatury. Korek w fabryce się nie marnuje do tego stopnia, że nawet resztki są mielone, a uzyskany granulat służy do wytworzenia płyt korkowych, także tych, do produkcji podkładek.

Korek spotykany przy wyrobie ozdób korkowych może mieć różną formę. Jest powszechnie wykorzystywany ze względu na swoje liczne atuty. W przypadku podkładek korkowych szczególną rolę gra przede wszystkim lekkość i wodoodporność materiału. Materiał sprawdzi się zarówno od strony funkcjonalnej, jak i wizualnej. Korek jest także stosunkowo wytrzymały, dlatego nie będziemy ryzykować przypadkowego rozbicia podkładki. Podkładka ochrania meble i powierzchnie płaskie przed zabrudzeniem, czy gorącym naczyniem – unikniemy odkształceń od temperatury.

Firma 501.best specjalizuje się również w produkcji wszelkiego rodzaju pokrywek z korka do naczyń szklanych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. https://501.best/wyroby-z-korka/pokrywki-korkowe/