Meble na zamówienie są droższe od mebli gotowych, mimo to cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów – zarówno klientów prywatnych, jak i biznesowych. Co przemawia za ich wyborem? Dlaczego warto zapłacić więcej za szafy na wymiar? Gdzie szukać firmy, która je dla nas wykona?

Szafa na wymiar – przechowywanie bez ograniczeń

Jeśli interesują Cię szafy na wymiar – Marki to lokalizacja, w której bez trudu znajdziesz firmę oferującą ich wykonanie. Zanim jednak się do niej zgłosisz, konieczne sprawdź, co warto rozważyć na etapie projektowania szafy na zamówienie i na co warto zwrócić uwagę.

Szafa na wymiar pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni, w szczególności wnęk w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Niezależnie od tego, czy wnęka na szafę została zaprojektowana na etapie projektu domu, czy też wykonana w późniejszym czasie bardzo trudno będzie Ci znaleźć gotową szafę, która zapewni jej efektywne wykorzystanie. Dlatego właśnie szafy na wymiar – mimo często dużo wyższej ceny – cieszą się tak dużym zainteresowaniem Klientów i są tak powszechnie polecane przez architektów wnętrz. Możliwość dopasowania ich kubatury do istniejącej wnęki przekłada się na:

  • efektywne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania,
  • możliwość zaprojektowania systemów przechowywania adekwatnie do potrzeb,
  • możliwość zaprojektowania frontu szafy w taki sposób, aby stanowiła atrakcyjny element wnętrza,
  • brak trudnodostępnych zakamarków między szafą a ścianą, w których często zbiera się kurz i inne zanieczyszczenia.

Projektowanie szafy wnękowej

Większość firm oferujących realizację mebli na wymiar pracuje na określonym schemacie – przestrzeniach na wieszanie ubrań, określonych przerwach między półkami, standardowej liczbie szuflad. Jeśli nie masz pomysłu na projekt szafy taki standard z pewnością okaże się pomocny i będzie stanowił dobry punkt wyjścia do stworzenia przestrzeni przechowywania, która w pełni odpowie na Twoje potrzeby i oczekiwania. Jeśli jednak masz bardzo sprecyzowane potrzeby lub wizję wnętrza szafy – projekt watro przygotować przed pierwszym spotkaniem ze stolarzem. Dzięki temu:

  • będziesz mógł w czytelny sposób przedstawić swoją wizję, potrzeby i oczekiwania względem przestrzeni przechowywania,
  • uzyskasz konkretną informację w zakresie możliwości wykonania szafy zgodnie z Twoimi wytycznymi,
  • szybciej uzyskasz wycenę realizacji projektu.

Komu powierzyć wykonanie szafy? Firma z polecenia lub z pozytywnymi rekomendacjami

Szafa na wymiar to inwestycja na lata – tak ze względu na koszt jej realizacji, jak i zakres prac związanych z ewentualnym demontażem szafy i montażem nowej. Dlatego jej wykonanie warto powierzyć rzetelnej firmie. Przy odrobinie szczęścia wykonawcę szafy na wymiar będzie mógł nam wskazać ktoś z rodziny lub przyjaciół. W przeciwnym razie warto kierować się rekomendacjami dotychczasowych klientów oraz portfolio wcześniejszych realizacji.