Czy wiesz, że nawet 90% łazienek w polskich domach, urządzonych jest w kolorze białym? Czy wynika to z mody na jasne akcenty kolorystyczne, a może pod uwagę bierze się zupełnie inne aspekty? Czy Twoja łazienka też musi być biała? Dlaczego właśnie ten kolor wybierany jest najczęściej? Dowiedz się już teraz i zaprojektuj łazienkę swoich marzeń.

Klasyczna funkcjonalność ponad wszystko

Zastanawiasz się, dlaczego kolejna łazienka Twoich przyjaciół również jest biała? Poszukujesz łazienkowych inspiracji i większość projektów takiej przestrzeni przewiduje zastosowanie elementów właśnie w tym kolorze? Odpowiedź jest prosta. Łazienka ma być przede wszystkim praktyczna, dopiero później zwraca się uwagę na jej estetykę czy sezonowe trendy mody.

Biel jest modna zawsze. Weź pod uwagę, że remont łazienki przeprowadza się raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Okazuje się, że taka inwestycja wiąże się z wysokimi kosztami. Kolor biały jest uniwersalny i ponadczasowy. To klasyka, która sprawdza się zawsze. Jest to kolor bezpieczny, dlatego wykorzystywany w przestrzeni łazienkowej tak często.

Klasyczna podstawa i sezonowe dodatki

Biel nie musi być nudna. Jeśli postawisz na bazę w kolorze białym, możesz bawić się kolorowymi trendami i zmieniać je w każdym sezonie. Dzięki temu Twoja łazienka będzie zawsze modna i zgodna z wytycznymi światowych projektantów. Weź też pod uwagę, że do koloru białego pasują praktycznie wszystkie dodatki. Możesz wybierać rozmaite dodatki kolorystyczne albo faktury. Z bielą pięknie komponuje się między innymi naturalne drewno, ale również beton, cegła czy naturalny kamień. Możesz nadać łazience niecodziennego designu, wybierając dekory w kolorze złotym, zielonym, błękitnym, a nawet czerwonym. Świetnie sprawdzi się również kontrastowa czerń, kolorowa mozaika albo dodatek mieniącego się brokatu.

Baza łazienki, czyli obowiązkowe elementy jej wyposażenia powinny pozostać białe. Wystarczy zresztą spojrzeć na ofertę internetowego sklepu https://bravat.pl/. Bez problemu wybierać można białą armaturę łazienkową wedle indywidualnych preferencji. Nabywać można także białe meble łazienkowe. Dodatki, takie jak chodniczek, akcesoria łazienkowe czy oświetlenie warto wybierać wtedy w innym kolorze, aby urozmaicić nieco surowe wnętrze.

Jak działa praktyczny kolor biały?

Ponieważ łazienka jest najczęściej tym najmniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu, warto ją przynajmniej optycznie powiększyć. Biel doskonale odbija światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się naprawdę większe.

To jeszcze nie wszystko, bo okazuje się, że biała łazienka jest najłatwiejsza w utrzymaniu czystości. Ten kolor daje wrażenie porządku, a wręcz szpitalnej sterylności. To ważne, aby zachować optymalną higienę w tym wyjątkowym pomieszczeniu. Należy również dodać, że na meblach w kolorze białym znacznie mniej widać kurz czy inne zabrudzenia, ta tonacja zobowiązuje zresztą do zachowania czystości.