Skup nieruchomości dla osób, które chcą bardzo szybko sprzedać nieruchomość, może okazać się najbardziej wygodnym rozwiązaniem. Istnieją takie sytuacje, że właściciel nieruchomości, bardzo szybko chce ją sprzedać, ale potencjalny nabywca się nie pojawia. W skupie nieruchomości możemy się jej pozbyć bardzo szybko, a formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. I to jest największa zaleta podczas próby sprzedaży nieruchomości. Nie trzeba czekać kilku miesięcy, żeby spieniężyć nieruchomość.

Czy warto korzystać ze skupu nieruchomości?

Jeśli właściciel nieruchomości, chce ją sprzedać jak najszybciej i jest gotowy nieco stracić na jej wartości, to jak najbardziej skup nieruchomości może się sprawdzić doskonale. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że za nieruchomość otrzymamy 80% wartości, więc szybka sprzedaż ma swoją cenę. Wielu osobom to jednak nie przeszkadza, bo zależy im bardziej na czasie niż na tym, czy straci jakąś kwotę pieniędzy. Jest to także doskonała opcja dla wszystkich, którzy próbowali sprzedać nieruchomość tradycyjnie, ale z jakichś powodów nabywca się nie znajdował.

Na czym polega sprzedaż w skupie nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości odbywa się w taki sposób, że formalności są do minimum uproszczone. Zgłaszamy chęć sprzedaży, na miejsce przyjeżdża rzeczoznawca i podaje cenę, jaką możemy otrzymać za nieruchomość. Następnie my decydujemy czy propozycja nam pasuje, jeśli tak podpisujemy umowę i pieniądze trafiają na nasze konto.

Bardzo szybka sprzedaż nieruchomości

Jeśli chcemy skorzystać ze skupu nieruchomości, to najpierw powinniśmy wybrać ten odpowiedni. Należy poczytać opinie w internecie i dopiero kiedy upewnimy się, że firma rzeczywiście jest uczciwa to z jej usług korzystać. Jest to bardzo ważne, bo skupy tego typu są raczej prowadzone przez prywatnych biznesmenów i musimy przed sprzedażą mieć pewność, że trafiliśmy do właściwego miejsca.

Jakie nieruchomości najlepiej sprzedawać w skupie

Skup lokali i nieruchomości może odkupić od nas niemalże każdą nieruchomość. Jednak najkorzystniej jest sprzedawać takie lokale, które rzeczywiście ciężko byłoby sprzedać prywatnie. Wtedy ewentualna mniejsza zapłata ze skupu nie jest problemem, bo prawdopodobnie i tak nie sprzedalibyśmy nieruchomości gdzieś indziej. Może to być problem z niepożądaną lokalizacją lub złymi warunkami w nieruchomości. Do skupu trafiają także klienci, którzy próbowali sprzedać nieruchomość, ale klient się nie pojawiał lub rezygnował. Zamysł firmy jest więc bardzo dobry, ale musimy liczyć się z tym, że na każdej nieruchomości stracimy około 10% wartości, a nawet często więcej.