Wybierając styl urządzania wnętrz, warto zwrócić uwagę nie tylko na osobiste preferencje, ale także funkcjonalność domu czy mieszkania oraz aktualnie modne dodatki. Istnieje bowiem możliwość połączenia ze sobą dwóch lub więcej stylów, co niekoniecznie musi wiązać się z eklektyzmem. Niektóre dodatki i elementy wyposażenia wnętrz pasują zarówno w przypadku minimalizmu, jak i choćby loftowych pomieszczeń. Warto znaleźć równowagę i zadecydować, czy konkretny mebel wpisuje się w naszą wizję. Czy jednak szklany stolik to coś, co rzeczywiście może pasować do wnętrz surowych z nutką industrializmu?

Wnętra loftowe – dlaczego stały się modne?

To, co przemawia za loftowymi wnętrzami, to przede wszystkim możliwość wykorzystania takich elementów, które do tej pory niekoniecznie spotykane były w przestrzeni domowej. Przypominają nieco teatralną scenę, na której znajdują się nietypowe, nieco surowe rekwizyty. Nie oznacza to jednak, że dom lub mieszkanie urządzane w takim stylu nie można uznać za przytulne. Konieczne jest znalezienie wspólnego mianownika i dodatkowe ocieplenie przestrzeni poprzez dobór tekstyliów o różnych fakturach – jest to zawsze dobre rozwiązanie, niezależnie od wybranego stylu. 

Wnętrza loftowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ coraz chętniej doceniamy mieszkanie na większym metrażu, bez zagracania i konieczności dzielenia danych powierzchni ścianami. Przestronność wreszcie gra tutaj pierwsze skrzypce, a wydzielanie stref dziennych, wypoczynkowych, sypialnych i do pracy przestało być już dla nas wyzwaniem. Lepiej sprawdzają się przeszklenia oraz loftowe, metalowe zabudowy. 

Czy szklany stolik pasuje do loftowych wnętrz?

Szklany stolik to taki element wyposażenia, który nigdy nie wychodzi z mody. Nie oznacza to jednak, że od zawsze wygląda tak samo. Znacząco zmienia się jego podstawa oraz wykorzystywane materiały. W ostatnim czasie niezwykle modnym modelem jest ten, który w całości wykonany jest ze szkła. Daje to wiele możliwości pod względem zaaranżowania go we wnętrzu. Sprawdzi się zarówno jako mebel, który postawimy w towarzystwie fotela czy kanapy, ale także jako stolik nocny. Doskonale wygląda także w przedpokoju czy nawet gabinecie. Pomaga wyeksponować ulubione przedmioty, takie jak choćby książki, lampy czy nawet sprzęty elektroniczne. 

Szklany stolik – pomysły na aranżacje

Idealnym pomysłem na aranżację szklanego stolika jest ustawienie go tuż przed kanapą. W ten sposób może posłużyć nam jako miejsce, w którym postawimy kubek z herbatą, pilot lub stos przeglądanych na bieżąco czasopism. W przypadku wnętrz loftowych rezygnujemy raczej z dywanu, który miałby znaleźć się w strefie wypoczynkowej. Jeżeli chodzi o tekstylia, to tutaj warto postawić jednak na poduszki, które umieścimy na oparciu sofy lub fotela. 

Warto też wybrać szklany stolik, który będzie posiadał metalową podstawę, najlepiej z dodatkową półką do przechowywania, na którą możemy odłożyć rzadziej używane przedmioty. Stylowe meble z tej kategorii dostępne są na stronie: https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/szklane/.