Montaż klimatyzacji to coraz popularniejsze rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę postępujące ocieplenie i wysokie temperatury latem. Obecnie posiadanie klimatyzacji nie jest już luksusem, a coraz popularniejszym wyposażeniem biur i mieszkań. Jedną z opcji są klimatyzatory kasetonowe. Sprawdź, co należy wiedzieć o takiej formie klimatyzacji.

  • Klimatyzatory kasetonowe nazywane są klimatyzatorami 360, bo zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza.
  • Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w biurach i innych lokalach komercyjnych.
  • Są wydajne i doskonale radzą sobie z dużymi powierzchniami.

Określenie urządzeń jako klimatyzatory kasetonowe pochodzi od ich podobieństwa do kasetonów montowanych w sufitach. Ich wysokie ulokowanie w pomieszczeniu oraz obecność wewnętrznych wiatraków sprawia, że bywają one nazywane klimatyzatorami 360. Wszystko to dzięki temu, że doskonale rozprowadzają powietrze po całym pomieszczeniu.

Ich wysoka wydajność sprawia, że wiele firm decyduje się na montaż klimatyzacji kasetonowej jako klimatyzacja do firmy. Wynika to wysokiego kosztu takiego rozwiązania i ich właściwości. Warto pamiętać, że pomimo stosunkowo dużego kosztu jego montażu, to ich zdolności do chłodzenia są dużo lepsze i doskonale spełnią się w chłodzeniu dużych pomieszczeń jak lokale czy biura. Nie oznacza to jednak, że klimatyzatory kasetonowe nie nadadzą się jako klimatyzacja do domu. Warto jednak zadbać o to, aby zaplanować ich montaż już na etapie projektowania domu.

Nieważne, czy stosowane jest to jako klimatyzacja do mieszkania, domu czy firmy, warto zadbać, aby montaż klimatyzacji wykonała profesjonalna firma. Przed wyborem takiej usługi oraz urządzenia warto przeczytać opinie, co pozwoli na wybór odpowiedniego dostawcy.

Dobra firma od klimatyzacji zapewni nie tylko odpowiedni montaż i instrukcję użytkowania, ale zapewni też serwis klimatyzacji. Jest to niezwykle ważne, bo zadbanie o nią zapewni długie i niezakłócone działanie urządzenia.

Koszt instalacji klimatyzatorów kasetonowych jest wyższy niż klasycznych jednostek i może wynosić 3000 złotych, a czasem przekraczać nawet 10 000 złotych. Jest to w zasadzie jedyna wada tego rozwiązania, jednak warto zaznaczyć, że mają one dużą wydajność i cechują się niezwykle ciszą pracą, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich montaż nie tylko w biurach, halach i lokalach, ale również domach i mieszkaniach. Pamiętaj, że kontakt z profesjonalną doradcą sprawi, że pomoże on dobrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego lokalu.