Okna zapewniają nam kontakt ze światem zewnętrznym, jednocześnie od niego izolując. Chcemy mieć widok na otoczenie, ale zależy nam także na zachowaniu odrobiny prywatności. Z tego powodu planując dekorację okien, warto postawić na funkcje praktyczne. Nie bez znaczenia jest także estetyka, ponieważ osłona okienna wpływa na wygląd pomieszczeń. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na żaluzje. Sprawdź, dlaczego wracają one do łask.

Dlaczego żaluzje na wiele lat odeszły w niepamięć?

Żaluzje skutecznie przesłaniają okno i pełnią funkcje dekoracyjne. Składaj się z szeregu połączonych ze sobą lameli montowanych w poprzek okna. Do ich produkcji używa się aluminium, tworzyw sztucznych, a także drewna. Są doskonałą alternatywą nie tylko dla zasłon, ale także dla rolet. Niestety na wiele lat odeszły w zapomnienie. O to, z czego to wynikało, zapytaliśmy przedstawiciela sklepu internetowego Master z roletami i żaluzjami.

Niegdyś do zasłaniania okien używano jedynie firanek i zasłon. Z czasem zaczęto stosować nowocześniejsze rozwiązania, do jakich należały żaluzje. Początkowo były one jednak wykonane z cienkich aluminiowych listewek, które miały tendencję do wyginania. W wyniku użytkowania traciły więc swoje właściwości, a przede wszystkim wyglądały nieestetycznie. Z tego powodu na kilka lat odeszły w niepamięć.

Dziś żaluzje wracają do łask, przed wszystkim ze względu na fakt, że są wykonane ze znacznie lepszych materiałów. Szczególną popularnością cieszą się żaluzje drewniane, ponieważ posiadają one wyjątkowe właściwości praktyczne i dekoracyjne.

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?

Ze względu na mniejsze nagrzewanie i wyjątkową estetykę, dużą popularnością cieszą się żaluzje drewniane. Są to nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Bogata kolorystyka oraz eleganckie i estetyczne wykończenia sprawiają, że takie żaluzje znajdą uznanie u najbardziej wymagających koneserów wyposażenia mieszkań, biur, hoteli.

Wykonanie żaluzji z lipy syberyjskiej lub z orientalnego bambusa powoduje, że są one nie tylko piękne, ale również bardzo wytrzymałe. Jako że można wybierać spośród różnych szerokości lameli, żaluzje drewniane wpiszą się w stylistykę różnorodnych pomieszczeń. Nadają wnętrzom bardzo eleganckiego i stylowego charakteru, zwłaszcza tam, gdzie duża powierzchnia ściany jest oszklona. Wewnętrzne żaluzje drewniane wnoszą do pomieszczeń przytulność, pozostając przy tym bardzo funkcjonalnymi i ponadczasowymi osłonami.

Cechą szczególną tych produktów jest także ich ekologiczny charakter. Doskonale wpisują się w klasyczne stylizacje, jak i w nowoczesne kompozycje, np. pomieszczenia w stylu skandynawskim. Warto dodać, że wyróżnia je także bardzo atrakcyjna cena, duża dostępność, prosty montaż oraz intuicyjna obsługa. Wszystko to sprawia, że żaluzje ponownie wróciły do łask.